iPhone 13 z obsługą Wi-Fi 6E

przez Eryk

Apple planuje wypuścić swoje pierwsze iPhone’y z obsługą Wi-Fi 6E w 2021 roku, według analityków Barclays Blayne Curtis i Thomas O’Malley.

W nocie badawczej udostępnionej dzisiaj MacRumors analitycy napisali, że nastroje inwestorów dotyczące dostawcy Apple Skyworks stały się „zbyt negatywne”, biorąc pod uwagę, że firma produkująca półprzewodniki najwyraźniej będzie dostarczać różne komponenty do tegorocznych modeli „iPhone 13”, w tym Wi-Fi 6E.

iPhone 13 z Wi-Fi 6E

Analitycy stwierdzili, że producent chipów Broadcom również skorzysta na tym, że zarówno Apple, jak i Samsung wprowadzą w tym roku Wi-Fi 6E. Na początku tego miesiąca Samsung zaprezentował nowy smartfon Galaxy S21 Ultra z obsługą Wi-Fi 6E oparty na chipie Broadcom.

Wi-Fi 6E oferuje funkcje i możliwości Wi-Fi 6, w tym wyższą wydajność, mniejsze opóźnienia i szybsze szybkości transmisji danych, rozszerzone do pasma 6 GHz. Dodatkowe widmo zapewni znacznie więcej przestrzeni powietrznej niż istniejące Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz, co spowoduje zwiększenie przepustowości i mniej zakłóceń dla urządzeń obsługujących Wi-Fi 6E.

Na początku tego roku FCC przyjęła zasady, które udostępniają widmo 1200 MHz w paśmie 6 GHz do użytku nielicencjonowanego w Stanach Zjednoczonych, torując drogę do wprowadzenia urządzeń obsługujących Wi-Fi 6E w tym kraju.

Zarówno seria iPhone 11, jak i iPhone 12 obsługują standardową wersję Wi-Fi 6 inną niż 6 GHz, podobnie jak iPhone SE drugiej generacji.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje swoją ofertę iPhone’ów 13 we wrześniu.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej