iPhone 14: Co do tej pory wiemy na temat nowego iPhone’a

przez Eryk

iPhone 14 zostanie wydany w 2022 roku i jeśli wszystko pójdzie jak należy, pierwsi klienci będą trzymać go w rękach jesienią. Młyn plotek podpowiada, jakie nowe funkcje zostaną wprowadzone.

iPhone 13 jest dopiero co wprowadzony na rynek, ale plotki o jego następcy już się pojawiły. Koledzy z 9to5Mac podsumowali je ze względu na bliskość analityka Ming-Chi Kuo. Jak zwykle, iPhone 14 ma być zaprezentowany we wrześniu 2022 roku i po raz kolejny będzie miał nowy design, po tym jak Iphone 12 i 13 są prawie nie do odróżnienia.

Iphone 14  Iphone  Pro Iphone  - lukgehr / Pixabay
lukgehr / Pixabay

iPhone 14: Co wiadomo do tej pory

Największą innowacją będzie wyeliminowanie notcha – w tej kwestii plotki są jednomyślne. Konstrukcja ta jest z nami od czasów iPhone’a X i była konieczna, aby pomieścić liczne czujniki bez konieczności powiększania ramki iPhone’a.

Według plotek, iPhone 14 Pro i Pro Max nie będą już miały wcięcia. Czujniki mają być umieszczone za wyświetlaczem, a aparat ma mieć możliwość robienia zdjęć przez niewielki otwór. W świecie Androida, projektowanie otworów jest już powszechną praktyką. Być może Face ID również odejdzie na emeryturę i zostanie zastąpiony czujnikiem linii papilarnych pod powierzchnią ekranu. 

Wystające kamery z tyłu iPhone’a również mają być schowane w obudowie. Nie są one dokładnie przyjazne dla dłoni i wystają tylko dlatego, że obudowa iPhone’a jest stosunkowo płaska. Przeprojektowanie może to zmienić.
Oczywiście, iPhone 14 znów będzie wyposażony w lepsze aparaty – i lepszy autofokus.

Mówi się, że Apple ma zamiar przejść do 48 megapikseli rozdzielczości w iPhone 14. Obecnie jest to 12 megapikseli. A w dziedzinie wideo po raz pierwszy możliwe będą nagrania w rozdzielczości 8K. Tutaj również Androidowa konkurencja jest już do przodu.

Co do tej pory wiemy na temat iPhone’a 14

Rzekomo nie będzie wersji mini iPhone’a 14, ale dwie wersje max. Oprócz iPhone 14 i iPhone 14 Max, może być iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max.

Procesor A16, który ma być używany w iPhone 14, podobno nie będzie budowany w nowym procesie 3-nanometrowym. Zamiast tego, zostanie użyty ulepszony proces produkcyjny 5nm, mówią źródła branżowe.

Co chcielibyście zobaczyć w iPhone 14?

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej