iPhone 14: eSIM zamiast fizycznej karty SIM?

przez Eryk

Apple rozważa całkowite wyeliminowanie fizycznej karty SIM z iPhone’a. Zamiast tego będzie można używać tylko jednej lub dwóch kart eSIM. Czy zobaczymy to już w nadchodzącym iPhonie 14, czy dopiero w następnym roku w iPhonie 15?

iPhone 14

iPhone 14: eSIM zamiast fizycznej karty SIM?

W weekend Mark Gurman z Bloomberga opublikował najnowszy numer swojego biuletynu PowerOn i nie tylko omówił słuchawki AirPods Pro 2, nowe modele zegarków Apple Watch i produkty AR. Oczywiście w centrum uwagi znalazły się także iPhone 14 i iPhone 14 Pro.

Według Gurmana, Apple prowadziło wewnętrzne rozmowy na temat wprowadzenia na rynek w przyszłym roku kilku modeli iPhone’a bez slotu na kartę SIM. Nie wiadomo jednak, czy tak będzie już w przypadku iPhone’a 14. Przypuszczalnie jednak może to nastąpić dopiero w przyszłym roku wraz z iPhone’em 15. To nie pierwszy raz, gdy pojawiają się informacje, że Apple chce zrezygnować z gniazda na kartę SIM.

Zniesienie klasycznej karty SIM ma z pewnością zalety i wady. Karta eSIM jest wbudowana w urządzenie i użytkownicy mogą ją elastycznie wykorzystywać w ramach swoich taryf. Aby zacząć, nie trzeba najpierw wkładać małej plastikowej karty od operatora sieci komórkowej. Kolejną zaletą jest to, że przestrzeń wewnątrz obudowy zajmowana przez gniazdo karty SIM może być wykorzystana w innym miejscu.

Ochronę przed wodą można też zwiększyć, eliminując kolejny mały otwór w urządzeniu. Jedną z wad może być na przykład to, że nie wszyscy operatorzy telefonii komórkowej na świecie oferują eSIM. W tych krajach Apple nadal musiałoby oferować urządzenia ze slotem na kartę SIM.

Nasza opinia? W iPhonie 14 (Pro) Apple nadal stawia na klasyczne gniazdo karty SIM i oferuje możliwość korzystania z eSIM – tak jak w obecnym iPhonie 13 (Pro). Czy to się zmieni w przypadku iPhone’a 15, zobaczymy w nadchodzącym roku. W najbliższą środę od 19:00 odbędzie się impreza Apple „Far Out”.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej