iPhone 14 otrzyma wyświetlacz ProMotion 120 Hz

przez Eryk

Apple mógłby zaoferować swoją technologię wyświetlania ProMotion, która pozwala na wyższą częstotliwość odświeżania 120Hz, we wszystkich modelach swojej serii iPhone w 2022 roku. Tak wynika z nowego raportu The Elec.

Technologia ta ma zadebiutować w iPhone jeszcze w tym roku. Wraz z iPhone’em 13 Pro i Pro Max, 120 Hz i tak zwany wyświetlacz ProMotion mają stać się rzeczywistością. Na premierę, całość ma trafić wyłącznie do high-endowych modeli, ale już rok później, od 2022 roku, Apple rozważa zastosowanie go w całej rodzinie iPhone 14.

iPhone 14

Co to jest technologia ProMotion?

Istnieją już dość konkretne informacje na temat nowej technologii. Na przykład, mówi się, że LG planuje dokonać przejścia jako partner Apple. Apple do tej pory używał tylko niskotemperaturowych polikrystalicznych paneli TFT OLED (znanych jako LTPS) do swoich iPhone’ów. Jednak Apple podobno planuje wykorzystać panele LTPO OLED – LTPO może wspierać częstotliwość odświeżania 120 Hz. Zapewni to bardziej płynne wyświetlanie ruchu. LTPO OLED zostanie dostarczony przez Samsung Display wyłącznie dla tej nowej serii iPhone’ów.

iPhone 14 otrzyma wyświetlacz ProMotion 120 Hz

Obecnie LG produkuje wyświetlacze LTPS dla iPhone’ów Apple z najniższej półki. Po przestawieniu linii produkcyjnych będą dostarczane wyświetlacze o częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Drugim partnerem na pokładzie jest Samsung. Samsung podobno rozpoczął produkcję wyświetlaczy, które będą wbudowane w nadchodzącą generację iPhone’ów już w maju, zgodnie z wcześniejszym raportem. Według The Elec, obaj główni dostawcy wyświetlaczy Apple, Samsung i LG, będą w stanie dostarczyć wyświetlacze LTPO OLED. Dzięki odpowiednio dużej pojemności, nie powinno być już problemem dla Apple włączenie technologii ProMotion do całej linii iPhone’ów 14.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej