iPhone 14 Pro: funkcja Always-on display będzie obsługiwać widżety ekranu blokady systemu iOS 16

przez Eryk

Jeśli plotki się potwierdzą, modele iPhone 14 Pro będą wyposażone w wyświetlacz typu „always-on”, który umożliwi użytkownikom natychmiastowe wyświetlanie informacji bez konieczności wybudzania ekranu przez stukanie w niego. W tym stanie na ekranie mogą być wyświetlane ważne informacje. Dla trybu Always-On stworzono nowe widżety ekranu blokady w systemie iOS 16, a według Marka Gurmana z Bloomberga to właśnie one mają być obsługiwane przez ten tryb.

iPhone 14 Pro

Always-on display i widżety ekranu blokady

W najnowszym wydaniu swojego biuletynu Power On, Mark Gurman wyjaśnia, czego możemy się spodziewać po nowym, Always On iPhone’a 14 Pro w połączeniu z nowymi widżetami ekranu blokady.

„Podobnie jak Apple Watch, iPhone 14 Pro będzie mógł wyświetlać widżety z pogodą, kalendarzem, akcjami, aktywnościami i innymi danymi przy zachowaniu niskiej jasności i częstotliwości odświeżania ekranu” – pisze Gurman. „Będzie też dostępne ustawienie – podobne do tego w Apple Watch – które uniemożliwi wyświetlanie wrażliwych danych na ekranie blokady, tak aby wszyscy mogli je zobaczyć”.

iPhone 14 Pro z funkcja Always-on display

Always-on display będzie też prawdopodobnie mógł pokazywać godzinę, datę i przegląd nieprzeczytanych powiadomień. Podobnie jak w przypadku zegarka Apple Watch, który ma tryb Always-On Display od modelu Series 5, Apple prawdopodobnie da użytkownikom możliwość włączenia lub wyłączenia funkcji Always-On Display w modelach iPhone 14 Pro za pośrednictwem aplikacji Ustawienia.

Jak wyjaśnia Gurman, tryb Always-On Display w telefonie iPhone 14 Pro ma na celu oszczędzanie baterii dzięki połączeniu niższej jasności i niskiej częstotliwości odświeżania. Funkcja ProMotion wprowadzona w modelach iPhone 13 Pro umożliwia obniżenie częstotliwości odświeżania wyświetlacza do zaledwie 10 Hz w stanie bezczynności. Analityk Ross Young spodziewa się, że w modelach iPhone 14 Pro prawdopodobnie będzie można obniżyć częstotliwość odświeżania nawet do 1 Hz, tak jak w zegarku Apple Watch, aby jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii.

Apple prawdopodobnie zaprezentuje iPhone’a 14 we wrześniu, o ile nie wystąpią żadne poważne zakłócenia w łańcuchu dostaw. Oczekuje się, że tylko modele Pro i Pro Max będą wyposażone w wyświetlacze Always-On, ale w przyszłości funkcja ta może zostać rozszerzona na standardowe modele.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej