iPhone 14 Pro: tak gruby ma być nowy garb aparatu – porównanie z iPhone 13 Pro

przez Eryk

Od oficjalnego odsłonięcia iPhone’a 14 Pro dzieli nas dobry miesiąc. Teraz już krążą atrapy pokazujące zwiększone wymiary aparatów.

iPhone 14 Pro
(Image: @lipilipsi)

iPhone 14 Pro vs. iPhone 13 Pro

Od czasu iPhone’a 4 Apple co roku podnosi aparaty fotograficzne i zawsze wykorzystuje je jako najważniejsze elementy. Ostatnio Apple nie tylko wprowadziło potrójny system kamer z czujnikiem LiDAR, ale także kilkakrotnie zmieniało podwójny aparat. Na przykład stały się one znacznie większe i otrzymały dodatkowe duże wycięcie na plecach, natomiast od iPhone’a 13 nie są już ułożone pionowo, lecz ukośnie. Ponadto Apple zawsze skupiało się na modelach Pro, których aparaty obsługują takie funkcje jak tryb nocny.

Kompleksowa aktualizacja jest ponownie oczekiwana dla iPhone’a 14. Wszystkie nowe modele będą miały lepszy aparat ultraszerokokątny, a modele Pro również poprawiony aparat szerokokątny. Teleobiektyw, który i tak jest ekskluzywny, ma otrzymać wyraźną aktualizację. Według analityka Ming-Chi Kuo, iPhone 14 Pro będzie miał szerokokątny aparat o rozdzielczości 48 megapikseli. Pozwoliłoby to czterokrotnie zwiększyć dotychczasową liczbę pikseli Apple i po raz pierwszy umożliwić fotografowanie w 8K. Będzie to jednak miało swoją wysoką cenę.

Zdjęcia wyłonionej atrapy „iPhone’a 14 Pro”

Nie chodzi jednak o cenę detaliczną, ale o rozmiar. Według przecieku z lutego, grubość garbu aparatu wzrośnie z 3,6 mm (iPhone 13 Pro Max) do 4,17 mm (iPhone 14 Pro Max). Ogólnie rzecz biorąc, i tak już obfite wycięcie na aparat ma być o pięć procent większe we wszystkich wymiarach. Leaker @lipilipsi opublikował teraz na Twitterze krótkie wideo, na którym porównuje iPhone’a 13 Pro Max z atrapą iPhone’a 14 Pro Max. Różnica jest wyraźnie widoczna i może prowadzić do kilku problemów. Futerały mogłyby albo nie chronić już w pełni aparatów, albo też mogłyby stać się grubsze.

Z normalnym iPhone 14 Pro jest jeszcze jeden problem. Już iPhone 13 Pro zastosowanie etui ochronnego powodowało problemy podczas ładowania za pomocą ładowarki MagSafe Duo. Większy garb aparatu uniemożliwiał położenie urządzenia na płasko i prawidłowe dopasowanie, przez co użytkownicy zawsze musieli upewnić się, że iPhone 13 Pro został umieszczony prawidłowo, aby ładował się mimo etui i nie leżał pusty na szafce nocnej następnego ranka. Nie wiadomo jeszcze, czy Apple planuje zaktualizowaną wersję ładowarki MagSafe Duo.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej