iPhone 14 Pro: większy aparat, większa matryca, mniejsze piksele

przez Eryk

Firma Apple prawdopodobnie wyposaży nowego iPhone’a 14 Pro w znacznie ulepszony aparat: Rozdzielczość wzrośnie, a piksele staną się mniejsze. Z kolei matryca, według plotek, będzie większa.

Do prezentacji nowego iPhone’a 14 przez firmę Apple pozostało jeszcze prawie pół roku. Mówi się, że wersja Pro będzie wyposażona w znacznie lepszy aparat: 48 megapikseli, przynajmniej w przypadku obiektywu szerokokątnego, czyli znacznie więcej niż obecne 12 megapikseli, które przez długi czas stanowiły wzorzec Apple dla iPhone’a.

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro: większy aparat, większa matryca, mniejsze piksele

Teraz pojawiły się kolejne specyfikacje, które zostały udostępnione w chińskich mediach społecznościowych. Mówi się, że piksele obiektywu szerokokątnego są znacznie mniejsze i nadal mają wielkość 1,22 μm, co oznacza zmniejszenie o 0,68 μm w porównaniu z obecnym iPhone’em 13 Pro.

Sony jako dostawca sensorów

Sensor aparatu w telefonie iPhone 14 Pro ma być znacznie większy: Jego szerokość wzrosłaby o dobre 21%, biorąc za porównanie sensor z iPhone’a 13 Pro; jego szerokość wyniosłaby wtedy 1,3 cala. Powierzchnia matrycy zwiększy się o około 57% w porównaniu z poprzednim modelem.

Tak duża matryca wymaga również większych obiektywów. Według innych przewidywań, kopiec aparatu w iPhonie 14 Pro będzie ponownie znacznie większy niż w obecnym modelu. Firma Sony nie ma jeszcze w ofercie opisywanego sensora, który może być dostępny jesienią. Jednak firma Apple już od dawna pracuje nad matrycami w aparatach iPhone’ów. Autentyczność tych informacji jest jednak wysoce niepewna.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej