iPhone 14 z tytanowa obudowa

przez Eryk

Apple może również zaoferować iPhone’a wykonanego z tytanu: Obecnie materiał ten jest wykorzystywany tylko w niektórych wysokiej jakości modelach Apple Watch. Tytan oferuje pewne zalety jako materiał, ale istnieją również specjalne wyzwania, na przykład w zakresie produkcji.

W przyszłości iPhone może być dostępny w nowej, znacznie bardziej niezwykłej wersji: Plany są obecnie opracowywane w Cupertino, aby przygotować wersję z tytanową obudową dla iPhone 14, zgodnie z oceną przez analityków JP Morgan Chase.

Obecnie Apple używa tylko tytanu do Apple Watch, a odpowiednie modele dostępne są w wysokich cenach, choć nadal są znacznie tańsze niż ceramiczne edycje. Należy się spodziewać, że Apple zaoferuje iPhone’a 14 w wariantach Pro z obudową wykonaną z tytanu, jeśli ten materiał rzeczywiście zostanie użyty w iPhone’ie.

iPhone 14
zdjęcie: aeroexpo

iPhone 14 z tytanowa obudowa

W porównaniu z materiałami ze stali nierdzewnej i aluminium, które są obecnie używane do budowy obudów iPhone’a, tytan oferuje kilka zalet: Jest niezwykle trwały i odporny na złamania. Dzięki oporowi stali jest o 45% lżejszy; w porównaniu z aluminium oferuje dwukrotnie większą stabilność przy wadze większej o 60%. Produkty z tytanową powłoką są w dużej mierze niewrażliwe na zarysowania, co stanowi gwarancję trwałości.

Jednak materiał przyciąga również odciski palców, a motywy można wyryć w materiale tylko z dużym wysiłkiem. Jednak firmie Apple przyznano różne patenty opisujące procesy chemiczne, które obiecują znaczne usprawnienia w produkcji w celu rozwiązania tych problemów.

Nie planuje się iPhone’a 14 Mini

Co więcej, Apple nie wprowadzi już na rynek iPhone’a 14 w małej 5,4-calowej wersji. Prognoza JP Morgan Chase potwierdza również wcześniejsze odpowiednie przypuszczenia w tym kierunku. Jednak Apple przywróci Touch ID w jakiejś formie, albo jako czujnik za szkłem, albo w bocznym przycisku włączania wzorowanym na iPadzie Air.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej