iPhone 15: Apple pozyskuje pomoc od Sony

przez Eryk

iPhone 15 i iPhone 15 Pro pojawią się w przyszłym roku. To jest pewne. Mówi się jednak, że w przypadku nowego modelu Apple skorzysta z pomocy Sony, by ulepszyć jeden z ważnych elementów.

Apple wprowadzi iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Pro dopiero we wrześniu 2022 roku, a już pojawiają się pierwsze plotki o następcach tych modeli. Jednak po raz kolejny powinno być jasne, że Apple położy duży nacisk na system aparatów. Według najnowszego raportu Nikkei Asia, Apple chce pozyskać Sony jako dostawcę.

iPhone 15

Jak Sony ma ulepszyć aparat iPhone’a

Firma Sony od lat wykazuje się dużym doświadczeniem w dziedzinie fotografii, co widać przede wszystkim w jej aparatach systemowych. Apple chce zabezpieczyć to know-how i w tym celu zamierza nawiązać współpracę z japońską firmą. Jak donosi Nikkei, Sony wyróżnia się przede wszystkim czujnikami obrazu. W przeciwieństwie do innych producentów, Sony udało się podwoić sygnał nasycenia w każdym pikselu.

iPhone 15 z czujnikiem Sony ?

Dzięki temu czujnik może pochłonąć więcej światła, co zapobiega prześwietleniu lub niedoświetleniu. W związku z tym nie tylko zdjęcia przy słabym oświetleniu powinny być znacznie lepsze i wykazywać mniejszy poziom szumów, ale także nie należy tracić szczegółów w bardzo jasnych motywach – na przykład z powodu zbyt silnych źródeł światła w tle.

Na razie nie wiadomo jednak, czy Apple zainstaluje nowy czujnik obrazu Sony także w iPhonie 15, czy też będzie on zarezerwowany tylko dla nabywców modeli Pro. W końcu Apple od jakiegoś czasu stara się wyraźnie podkreślić różnice między dwoma modelami.

Na przykład w iPhonie 14 jest to widoczne dzięki układowi A16 Bionic, Dynamic Island i Always-On Display. Dzięki lepszemu czujnikowi obrazu, Apple może jeszcze bardziej zwiększyć różnice między poszczególnymi modelami. Według niektórych plotek Apple planuje także wprowadzenie do iPhone’a 15 Pro teleobiektywu z technologią peryskopową, która pozwoli na większy zoom. Dzięki temu można uzyskać dziesięciokrotny zoom optyczny. Jednak nowy czujnik ma poprawić tylko główny aparat (szerokokątny).

Jak ważny jest dla Ciebie dobry aparat w smartfonie? Czy wpływa to na Twoją decyzję o zakupie? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.