iPhone 15 Pro Max – aparat peryskopowy trafi do obu modeli iPhone 16 Pro w 2024 roku

przez Eryk

iPhone 15 Pro Max będzie jedynym smartfonem Apple w 2023 roku, który otrzyma peryskopowy obiektyw aparatu i skorzysta ze znacznie większego zoomu optycznego.

iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 Pro Max – soczewka peryskopowa trafi do obu modeli iPhone 16 Pro

Według serwisu The Elec, Apple zamierza wprowadzić peryskopowy teleobiektyw „Folded Zoom” jako wyłączną cechę iPhone’a 15 Pro Max w tym roku, co potwierdza doniesienia analityka Apple, Ming-Chi Kuo. Kuo już wcześniej twierdził, że iPhone 15 Pro Max będzie jedynym modelem z serii iPhone 15, który otrzyma peryskopowy obiektyw aparatu. Koreański raport twierdzi, że Apple wprowadzi system obiektywów peryskopowych do obu modeli iPhone’a 16 Pro w 2024 roku.

W systemie peryskopowym światło wpadające do teleobiektywu jest odbijane przez ustawione pod kątem lustro w kierunku matrycy aparatu. Zmiana kierunku przemieszczania się światła pozwala na dłuższe „złożenie” teleobiektywu w telefonie, dzięki czemu użytkownicy mogą robić większe zbliżenia bez efektu nieostrości.

Jak donosi The Elec, Apple wybiera nowych dostawców mechanizmów OIS, które będą wykorzystywane w obiektywie peryskopowym przeznaczonym dla tegorocznego iPhone’a 15 Pro Max. Dostawcami elementów wykonawczych będą koreańskie firmy LG Innotek i Jahwa Electronics, które zastąpią dotychczasowych producentów elementów wykonawczych modułów kamer iPhone’a – Japan Alps i Mitsumi.

Zarówno LG Innotek, jak i Jahwa współpracowały z Samsungiem przy tworzeniu mechanizmów kulkowych, które lepiej sprawdzają się w składanych modułach zoomu niż sprężynowe, stosowane obecnie przez Apple w modułach teleobiektywu. Samsung Galaxy S22 Ultra jest już wyposażony w peryskopowy teleobiektyw z 10-krotnym zoomem.

iPhone 15 Pro Max – aparat peryskopowy

Decyzja Apple o wyłączności funkcji sprzętowych w tegorocznym 6,7-calowym modelu iPhone 15 Pro Max może wywołać frustrację wśród niedoszłych użytkowników, którzy szukają najlepszych funkcji w mniejszym 6,1-calowym modelu Pro. Od czasu iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max Apple nie różnicuje funkcji aparatu w poszczególnych modelach iPhone’a „Pro”.

Plotki sugerują, że nastąpi większe zróżnicowanie między iPhone’em 15 Pro a iPhone’em 15 Pro Max, częściowo z powodu lepszej niż oczekiwano sprzedaży iPhone’a 14 Pro Max. Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że iPhone 15 Pro Max może potencjalnie zostać przemianowany na iPhone’a 15 Ultra, podobnie jak Apple Watch Ultra.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej