iPhone 15 Pro: może być wyposażony w USB-C

przez Eryk

Co roku Apple wypuszcza nowy model iPhone’a. W 2023 roku może być szczególnie ciekawie, gdy pojawi się iPhone 15, bo wtedy właśnie ma zadebiutować USB-C.

iPhone 15 Pro: może być wyposażony w USB-C

iPhone 15 Pro: może być wyposażony w USB-C

Kilka tygodni temu Apple potwierdziło, że dostosuje się do przepisów UE i w przyszłości będzie oferować iPhone’a ze złączem USB-C. Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, jego źródła z kręgów dostawców sugerują, że Apple wyposaży iPhone’a 15, iPhone’a 15 Plus, iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max w USB-C już w przyszłym roku. Mówi jednak, że nie wszystkie USB-C są takie same.

Duża szybkość tylko w przypadku iPhone’a 15 Pro

Już w nowym iPadzie 10 musieliśmy się nauczyć, że Apple nie wszędzie instaluje szybki standard. Wstępne testy wykazały, że nowy port USB-C jest tylko tak szybki jak Lightning. Według analityka powinno to dotyczyć także iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus, które nadal powinny mieć prędkość transferu 480 Mbit/s – tak jak Lightning pod USB 2.0.

Z drugiej strony, modele Pro mają być inne. Według raportu, Apple wyposaży iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max w „co najmniej USB 3.2 lub Thunderbolt 3”. W przypadku USB 3.2 może to oznaczać prędkość transferu do 20 Gbit/s, a w przypadku Thunderbolt 3 nawet do 40 Gbit/s. Skorzystają na tym zwłaszcza wideofile, którzy nagrywają w formacie ProRaw firmy Apple. Format ten, wraz z wysoką rozdzielczością i liczbą klatek na sekundę, sprawia, że filmy mogą szybko zająć kilka gigabajtów, co przy obecnej szybkości transferu wynoszącej zaledwie 480 Mb/s może sprawić, że przesyłanie ich z iPhone’a na Maca zajmie dużo czasu. Kuo pisze:

Z mojej ostatniej ankiety wynika, że wszystkie 2H23 nowych iPhone’ów zrezygnują ze złącza Lightning i przejdą na USB-C, ale tylko dwa modele z wyższej półki (15 Pro i 15 Pro Max) obsługują szybki transfer przewodowy, a dwa standardowe modele (15 i 15 15 Plus) nadal obsługują USB 2.0 jak Lightning.

Przewiduję, że 15 Pro i 15 Pro Max będą obsługiwać co najmniej USB 3.2 lub Thunderbolt 3. To uaktualnienie specyfikacji oznacza, że doświadczenia użytkownika związane z transferem przewodowym i wyjściem wideo znacznie się poprawią.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej