iPhone 15 Pro: Nie będzie miał żadnych przycisków?

przez Eryk

Czy Apple mogłoby się obejść bez prawdziwych przycisków w iPhonie 15 Pro? Takiego zdania jest analityk Ming-Chi Kuo, który zdradza, jak Apple je zastąpi.

iPhone 14 Pro robi kilka rzeczy inaczej niż jego poprzednik oraz dwa podstawowe modele, ale jedna rzecz pozostała niezmienna: wszystkie urządzenia mają przyciski głośności oraz przycisk boczny. Według niezawodnego analityka Apple, Ming-Chi Kuo, w 2023 roku ma się to zmienić. Apple ma się pożegnać z mechanicznymi przyciskami – podobnymi do przycisku domowego w iPhonie 7.

iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro: nie ma już prawdziwych przycisków?

Na Twitterze Kuo dzieli się swoją oceną nadchodzącego iPhone’a. Z jego ostatnich badań wynika, że Apple postawi na „półprzewodnikową konstrukcję przycisków” w dwóch „high-endowych modelach iPhone’a 15” i iPhone’a z 2023 roku. Z jego wypowiedzi wynika, że to rozwiązanie można porównać do przycisku domowego iPhone’a 7, iPhone’a 8 oraz SE 2 (i nowszych).

Wówczas Apple zastąpiło stojący za nim mechanizm, silnikiem Taptic Engine, który również odpowiada za wibracje urządzenia. Dzięki temu możesz na przykład dostosować haptyczne sprzężenie zwrotne przycisku domowego. Podobnie jest z zegarkiem Apple Watch, którego cyfrowa korona, jeśli chcesz, może również przekazywać haptyczne informacje zwrotne, gdy ją obracasz. W związku z tym iPhone 15 i iPhone 15 Plus będą nadal korzystać ze znanej konstrukcji przycisków. Jak zauważa 9to5Mac, Apple mogłoby uczynić modele Pro jeszcze bardziej stabilnymi, rezygnując z większej liczby elementów mechanicznych.

Kuo twierdzi, że Apple wykorzysta silnik Taptic Engine do symulacji typowego efektu klikania. Z tego powodu firma nie będzie już instalować tylko jednego silnika Taptic Engine, ale trzy. Dwa dodatkowe elementy powinny być umieszczone za odpowiednimi „przyciskami”, aby uzyskać najlepszy możliwy efekt. Jednocześnie Apple może wykorzystać dwa dodatkowe silniki Taptic Engines do wzmocnienia wibracji iPhone’a, tak aby były one bardziej odczuwalne po wyciszeniu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej