iPhone jako terminal płatniczy

przez Eryk

Apple planuje nową usługę, która pozwoli małym firmom przyjmować płatności bezpośrednio na iPhonach bez dodatkowego sprzętu, donosi Bloomberg.

iPhone jako terminal płatniczy
Photo by Pixabay on Pexels.com

iPhone jako terminal płatniczy

Aby akceptować płatności na iPhonie, handlowcy muszą korzystać z terminali płatniczych, które podłącza się do telefonu lub komunikuje z nim przez Bluetooth, takich jak Square firmy Block Inc, która dominuje na rynku. Nadchodząca funkcja zamieni iPhone’a w terminal płatniczy, pozwalając przyjmować płatności za pomocą przyłożenia karty kredytowej lub innej do tylnej części iPhone’a .

Nie jest jasne, czy opcja akceptacji płatności będzie oznaczona jako część Apple Pay, choć zespół pracujący nad tą funkcją pracuje w dziale płatności Apple od czasu przeniesienia z Mobeewave. Nie wiadomo również, czy Apple zamierza współpracować z istniejącą siecią płatności dla funkcji lub rozpocząć ją samodzielnie.

Płatności iPhonem

Apple może rozpocząć wprowadzanie funkcji poprzez aktualizację oprogramowania w najbliższych miesiącach. Oczekuje się, że firma wyda pierwszą wersję beta iOS 15.4 w niedługim czasie. Rzeczniczka Apple odmówiła komentarza. 

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej