iPhone na abonament – Apple pracuje nad abonamentem sprzętowym

przez Eryk
0 komentarzy

Jak donoszą media, Apple chce w przyszłości zaoferować usługę subskrypcji sprzętu. Możesz wtedy wypożyczyć iPhone’a lub inny sprzęt – i tylko płacisz miesięczną kwotę.

Apple najwyraźniej chce ustabilizować swoje przychody, umożliwiając klientom wykupienie abonamentu na iPhone’a lub inne urządzenie Apple, podobnie jak ma to miejsce w przypadku abonamentu iCloud. Donosi o tym Bloomberg na podstawie informacji wewnętrznych uzyskanych przez gazetę.

iPhone na abonament
Pavellllllll / Pixabay

iPhone na abonament

Dla Apple taki model miałby same zalety. Firma regularnie odnotowuje znaczny spadek wyników sprzedaży przed wrześniowym wydarzeniem, a tym samym przychodów, kiedy to po raz kolejny ma pojawić się nowy iPhone. Subskrypcja rozwiązałaby ten problem. Miesięczny dochód zawsze będzie płynął, niezależnie od tego, jak blisko jest nowy model. Przejście na nowe urządzenie może być nawet zaplanowane przez klienta, w zależności od czasu trwania abonamentu, tak aby otrzymał on nowe urządzenie w tym samym czasie, co planowane wydarzenie.

Subskrypcja będzie jednak oferowana nie tylko dla iPhone’ów, ale także dla wszystkich innych urządzeń firmy Apple.

Dla klientów abonament jest formą finansowania. Nie trzeba od razu wykładać całej kwoty na stół. Klienci nie nabywają jednak prawa własności. Dla wielu osób może to nie być tak ważne.

iPhone na raty

Klienci mogliby kupić subskrypcję sprzętową na swoich urządzeniach, w App Store, na stronie internetowej firmy lub w sklepie internetowym Apple – donosi Bloomberg. Jak wynika z raportu, firma Apple od miesięcy pracuje nad modelem subskrypcji. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie on udostępniony publicznie. Mówi się, że będzie to rok 2022 lub 2023.

Co sądzisz o modelu abonamentowym dla sprzętu komputerowego?

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej