iPhone SE 2022: Apple prezentuje trzecią generację niedrogiego iPhone’a

przez Eryk

Apple ogłosił trzecią generację telefonu iPhone SE, wprowadzając na rynek nowy model z najniższej półki.

Od czasu zaskakującej premiery w 2016 roku iPhone SE cieszył się ogromną popularnością, która nie słabła także w drugiej generacji, która pojawiła się w 2020 roku. Apple zawsze umieszcza nowoczesny układ scalony typu A w dobrze znanej konstrukcji, dzięki czemu iPhone jest wyjątkowo przystępny cenowo. Teraz kalifornijska firma ogłosiła kolejny krok na drabinie ewolucji, który zmienia kilka rzeczy.

iPhone SE 2022
iPhone SE 2022(zdjecie: apple.pl)

iPhone SE 2022: Apple prezentuje trzecią generację niedrogiego iPhone’a

W 2020 roku firma Apple zmieniła konstrukcję iPhone’a 8 i wprowadziła do niego nowszy hardware. Nie inaczej jest w przypadku iPhone’a SE 3. Apple nadal stosuje okrągłą konstrukcję, która jest znana od czasów iPhone’a 6. Konkretnie oznacza to, że w nowej generacji otrzymujesz ten sam 4,7-calowy ekran LCD, przy czym Apple ponownie wprowadziło drobne poprawki w celu uzyskania lepszych kolorów.

Ponieważ wyświetlacz nadal nie wypełnia całego przodu, najnowszy model z serii budżetowej nadal posiada przycisk Home z wbudowanym czujnikiem Touch ID do rozpoznawania linii papilarnych. Oznacza to, że Apple po raz kolejny rezygnuje ze sprzętowego rozpoznawania twarzy w Face ID, dzięki czemu może utrzymać niską cenę.

Nie należy też oczekiwać wielkich skoków ani niespodzianek w zakresie kolorów. Firma ponownie oferuje nowo nazwane opcje kolorystyczne Midnight, Polaris i (PRODUCT)RED. Przednia i tylna strona są teraz po raz pierwszy chronione przez wyjątkowo stabilną osłonę ceramiczną Ceramic Shield. Dzięki temu urządzenie jest jeszcze bardziej stabilne i może nawet przewyższyć wytrzymałością iPhone’a 13.

Opcje procesora i pamięci

Podobnie jak w przypadku dwóch poprzedników, Apple wykorzystuje starą konstrukcję, ale wyposaża ją w nowoczesny układ scalony typu A. Nowa generacja posiada więc procesor A15 Bionic, dzięki czemu jest tak wydajna jak iPhone 13 Pro. Dzięki temu nie tylko obsługuje wszystkie nowe funkcje systemu iOS 15, ale także gwarantuje długie wsparcie techniczne, o czym użytkownicy urządzeń z systemem Android w tym przedziale cenowym mogą tylko pomarzyć. Ponadto wyższa sprawność zapewnia dłuższą żywotność baterii.

Po raz kolejny firma Apple oferuje podstawowy model o pojemności 64 GB. Ponadto za dodatkową opłatą można wybrać opcję ze 128 GB. Po raz pierwszy firma umożliwia także zakup iPhone’a SE o pojemności do 256 GB.

Nowy modem 5G stanowi istotną innowację. Apple wprowadza nowy standard bezprzewodowy do najtańszego modelu iPhone’a i obiecuje superszybką transmisję danych w sieciach komórkowych.

Lepsze aparaty w iPhonie SE 3?

Apple pozostało wierne sobie także w kwestii technologii kamer i po raz kolejny zainstalowało z tyłu tylko jedną kamerę, która jest oparta na znanym czujniku. Tym razem firma wykorzystała aparat z iPhone’a 12 i zintegrowała z nim 12-megapikselową matrycę. Nowa matryca umożliwia komputerowo wspomagane fotografowanie, co pozwala uzyskać jeszcze piękniejsze zdjęcia i filmy. Dodano także takie funkcje, jak filmy QuickTake, Smart HDR 4 oraz filmy 4K z prędkością do 60 klatek na sekundę.

Cena i dostępność

Firma Apple ogłosiła, że iPhone SE trzeciej generacji można zamawiać w przedsprzedaży już od 11 marca, a urządzenie może trafić do rąk użytkowników już w następnym tygodniu (18 marca). Cena w porównaniu z poprzednim modelem nieznacznie wzrosła i obecnie zaczyna się od 2299 zł w przypadku wariantu z 64 GB pamięci.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej