iPhone SE 3: Czego możemy się spodziewać

przez Eryk

iPhone SE 3 ma rzekomo zostać zaprezentowany 8 marca 2022 roku. Ale co będzie potrafił podstawowy smartfon Apple? Co nowego w iPhonie SE 3?

Trzecia generacja iPhone’a SE jest już w blokach startowych. Urządzenia SE zawsze cieszyły się dużym popytem ze względu na swoje kompaktowe wymiary, wydajne procesory i stosunkowo niską cenę wejścia i stały się typowym korporacyjnym iPhone’em.

iPhone SE 3

W 2016 roku na rynku pojawił się pierwszy iPhone SE. Miał obudowę iPhone’a 5s, ale nowoczesny wówczas chip A9. W 2020 roku pojawił się następca, iPhone SE 2. Apple powtórzyło znaną strategię i zapakowało nowoczesny układ A13 Bionic do obudowy iPhone’a. Oprócz tego ulepszono aparat fotograficzny i urządzenie otrzymało coś bardzo ważnego dla użytkowników biznesowych: funkcję dual SIM. Teraz iPhone SE 2 ma już dwa lata.

Jaki procesor znajdzie się w iPhone SE 3?

Oczekuje się, że iPhone SE 3 zostanie zaprezentowany w marcu, a jego premiera może nastąpić w tym samym lub następnym miesiącu. Spodziewamy się, że Apple wyposaży iPhone’a SE trzeciej generacji w nowy układ A15 Bionic oraz modem 5G, a poza tym zachowa poprzedni design iPhone’a 8. W związku z tym ma zachować mały, 4,7-calowy wyświetlacz.

Według wcześniejszych doniesień urządzenie będzie się oficjalnie nazywało iPhone SE+ 5G i nie będzie miało 3 w nazwie, ale zobaczymy, co ostatecznie zdecyduje Apple.

Co stanie się z Touch ID w iPhonie SE 3?

Podobno czujnik linii papilarnych zostanie zachowany. Face ID jest po prostu za drogie, a poza tym tworzy wcięcie w ekranie. Przy 4,7-calowym wyświetlaczu każdy może sobie wyobrazić, że nie wywoła to burzy entuzjazmu, jeśli ekran zostanie dodatkowo ucięty przez notcha. Touch ID mógłby jednak zostać przeniesiony z dołu urządzenia na bok, do przycisku włączania.

Ile będzie kosztował iPhone SE 3?

Zakładamy, że Apple nie podniesie cen, ale pozostaną one na poziomie iPhone’a SE 2. Będzie to 2 199,00 zł za model 64 GB i 2 449,00 zł za wersję 128 GB. Być może tym razem zostanie dodana wersja 256 GB.

Co o tym sądzisz?

Czekasz na iPhone’a SE 3 czy może zdecydujesz się na iPhone’a 13 mini? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej