iPhone SE 3 planowany na 2022 rok

przez Eryk

Po sukcesie dwóch pierwszych generacji iPhone’a SE jest tylko kwestią czasu, kiedy pojawi się jego trzecia edycja. Analityk Ming-Chi Kuo jest już bardzo pewny co do daty i funkcji.

Cztery lata dzieliły iPhone’a SE (2016) od jego następcy, który pojawił się w zeszłym roku. Czy Apple powinno teraz skrócić czas oczekiwania na trzecią generację o połowę? Według zaufanego analityka Ming-Chi Kuo tak właśnie może się stać.

iPhone SE 3
Photo by Tyler Lastovich on Pexels.com

Kiedy pojawi się iPhone SE 3?

Jeśli analityk postawi na swoim, Apple może wypuścić iPhone’a SE 3 już w 2022 roku, z kilkoma dużymi zmianami w planach. W nowym raporcie (via 9to5Mac) wierzy on, że kalifornijska firma wypuści nowy model już w pierwszej połowie 2022 roku. Nie byłoby to w żadnym wypadku niezwykłe, ponieważ Apple wypuściło swoich dwóch poprzedników na wiosnę.

Jakie innowacje oferuje iPhone SE 3?

Kuo jest przekonany, że Apple nie planuje nowego designu dla trzeciej generacji, ale zachowa poprzednią formę i 4,7-calowy wyświetlacz. Pozwoliłoby to Apple utrzymać koszty na niskim poziomie i umożliwiłoby wprowadzenie dwóch kluczowych funkcji bez zwiększania ceny. W rzeczywistości analityk spodziewa się, że Apple da iPhone’owi SE 3 nowy, ulepszony procesor, co oczywiście nie powinno być wielkim zaskoczeniem. Przypuszcza się, że Apple może tutaj polegać na układzie A15, który zostanie wprowadzony w tym roku wraz z iPhone’em 13. Drugą innowacją Apple ma być wbudowanie modemu 5G, który sprawi, że nowy model będzie dostosowany do przyszłości.

Są jednak inni eksperci, którzy przewidują premierę w 2023 roku, a nawet wierzą w nowy projekt. Jeśli Apple zrezygnuje z iPhone’a mini, mógłby on zostać wykorzystany do stworzenia iPhone’a SE 3, z kamerą typu „pinhole” na dziurawym wyświetlaczu zamiast high-endowego systemu kamer Face ID. Jest to jednak wątpliwe, bo Apple historycznie polegało na starszych komponentach, by utrzymać koszty na niskim poziomie. Nowy rozwój nie pasowałby do tego.

Co o tym sądzisz? Kiedy pojawi się iPhone SE 3?

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej