person holding jet black iPhone 7

iPhone SE 4 rzekomo odwołany z powodu problemów z modemem 5G firmy Apple

przez Eryk

Według plotek, Apple już od jakiegoś czasu pracuje nad czwartą generacją iPhone SE. Jednak według analityka Ming-Chi Kuo, Apple poinformowało swoich dostawców, że plany dotyczące nowego iPhone SE zostały przerwane.

iPhone SE 4

Apple planuje wprowadzić własne chipy 5G w iPhone SE 4

Apple rzekomo chciało wypuścić iPhone’a SE 4 w 2024 roku. W ten sposób urządzenie miało zostać wykorzystane do testowania planowanego wewnętrznego układu modemowego. Jednak nowa plotka poddaje w wątpliwość, czy następny iPhone SE trafi do produkcji. Ming-Chi Kuo sugeruje, że Apple nie tylko przełożył premierę iPhone’a SE 4, ale w ogóle z niej zrezygnował.

Apple podobno pracuje nad własnym modemem 5G dla swoich iPhone’ów. Mówi się, że rezygnacja z iPhone’a SE 4 jest bezpośrednim wynikiem błędu w pracach nad modemem Apple. Według Kuo, firma obawiała się, że jej własny układ modemu nie będzie w stanie konkurować z układem Qualcomm. Jeśli ta informacja jest prawdziwa, Qualcomm najprawdopodobniej pozostanie dostawcą modemu 5G dla dwóch kolejnych generacji iPhone’ów. Jednak konsensus rynkowy mówi co innego i przewiduje, że Qualcomm będzie tracił zamówienia Apple począwszy od 2024 roku.

iPhone SE 4 odwołany z powodu problemów z modemem 5G

Nie jest jasne, dlaczego Apple miałoby uzależniać rozwój iPhone SE 4 od sukcesu swojego własnego modemu. Obecny iPhone SE jest popularny dzięki niskiej cenie i zachowaniu przycisku domowego, więc nie bez powodu Apple przydałaby się odświeżona wersja budżetowa. Nawet jeśli iPhone SE 4 zostanie wycofany, w ciągu najbliższych kilku lat może pojawić się kolejny budżetowy wariant. Apple może przynajmniej zaktualizować wewnętrzny procesor w istniejącym iPhonie SE, aby zachować nowoczesność modelu z Touch ID.

Trzecia generacja iPhone’a SE została wydana w marcu ubiegłego roku i jest wyposażona w modem Snapdragon X57 firmy Qualcomm obsługujący technologię 5G. Oczekuje się, że modele iPhone’a 15 będą korzystać z modemu Snapdragon X70, natomiast modele iPhone’a 16 mogą korzystać z niezapowiedzianego jeszcze Snapdragona X75.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.