Jak przyspieszyć działanie iPhone?

przez Eryk

Jak przyspieszyć działanie iPhone?

 

Smartfony marki Apple uchodzą za jedne z najszybszych na rynku. Może się jednak zdarzyć, że odczujesz spadek wydajności. Nie panikuj, taka sytuacja może wynikać z kilku przyczyn.

 

#1 Masz włączony tryb oszczędzania energii

Bardzo często zdarza się, że telefon pracuje wolniej z powodu włączonego trybu oszczędzania energii. Aby go wyłączyć przejdź do: Ustawienia -> Bateria -> odznacz opcję “Tryb niskiego zużycia energii”.

 

#2 Twój iPhone pęka w szwach

Jesteś typem osoby, która wszystkie urządzenia zapycha po brzegi? Może to wywołać znaczne spowolnienie działania systemu. Pamiętaj, aby zawsze zachować co najmniej 1 GB wolnego miejsca.

 

#3 Twoja bateria jest zużyta

W wyniku afery, która wybuchła kilka lat temu, na jaw wyszło, że Apple celowo spowalnia smartfony, których baterie są wyeksploatowane. Wskutek tego gigant z Cupertino dodał możliwość sprawdzenia, czy dany telefon nie został spowolniony.  Aby tego dokonać, przejdź do: Ustawienia -> Bateria -> Kondycja baterii.

 

I jeszcze jedno.

Nie “ubijaj” aplikacji, gdy twój telefon zwolni. Jest to działanie zupełnie bezpodstawne, ponieważ iOS w inteligentny sposób zarządza pamięcią, usypiając nieużywane aplikacje.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej