Jak sprawdzić wersję oprogramowania sprzętowego AirTags?

przez Eryk

Apple oferuje możliwość aktualizacji oprogramowania sprzętowego „over-the-air” dla dużej liczby swoich produktów. Pozwala to na wprowadzanie poprawek, usuwanie błędów i dodawanie nowych funkcji.

Już wiemy, że Apple rozpoczął rolowanie aktualizacji oprogramowania układowego dla AirTags. Ale jak sprawdzić aktualną wersję oprogramowania sprzętowego swoich AirTags i jak zainstalować aktualizację oprogramowania sprzętowego?

Jak sprawdzić wersję oprogramowania sprzętowego AirTags?

AirTags: Jak sprawdzić wersję oprogramowania sprzętowego?

Reporter Bloomberga Mark Gurman po raz kolejny wie więcej i dzieli się nowymi szczegółami. W nowym raporcie, ujawnia, że Apple publikuje aktualizację firmware dla swoich AirTags, aby zoptymalizować funkcję zapobiegającą prześladowaniu. Zmniejsza to odstęp czasu, w którym AirTags odtwarzają dźwięk, gdy są oddzielone od użytkownika na pewien okres czasu.

Aby sprawdzić wersję oprogramowania sprzętowego AirTags, wykonaj następujące czynności:

  • Otwórz aplikację Lokalizator?
  • Wybierz kategorię „Przedmioty”
  • Kliknij na urządzenie AirTag, którego oprogramowanie sprzętowe chcesz sprawdzić
  • W następnym widoku dotknij nazwy urządzenia AirTag
  • Teraz możesz odczytać wersję oprogramowania sprzętowego

AirTags zostały dostarczone z oprogramowaniem sprzętowym w wersji 1.0.225. Oprogramowanie układowe, które Apple ostatnio zaczęło rozprowadzać, ma numer wersji 1.0.276.

Obecnie nie mamy informacji, w jaki sposób można „wymusić” aktualizację oprogramowania sprzętowego. Apple mówi o automatycznej instalacji. Nie wiadomo, jak to wszystko działa w szczegółach. Należy upewnić się, czy iPhone znajduje się w pobliżu AirTags. Następnie instalacja zostanie przeprowadzona automatycznie. Podobnie zresztą jest z AirPods.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej