Jak włączyć Dolby Atmos i Apple Lossless na HomePodzie

przez Eryk
0 komentarzy

Oprócz iOS 15.1, Apple wydało również nowe oprogramowanie dla HomePoda. Wraz z najnowszą aktualizacją inteligentny głośnik Apple’a otrzymał kilka nowych funkcji. Apple dotrzymuje też obietnicy wprowadzenia Dolby Atmos i Lossless audio do HomePoda.

Jak włączyć Dolby Atmos i Apple Lossless na HomePodzie

Jak włączyć Dolby Atmos i Apple Lossless na HomePodzie

Od lata 2021 roku możesz słuchać muzyki z Apple Music w najlepszej jakości dźwięku. W tym celu Apple wprowadziło wsparcie dla Lossless Audio, które ma przynieść użytkownikowi jako słuchaczowi: w znacznie wyższej jakości w formacie bezstratnym. Do tej pory funkcja ta była jednak dostępna tylko w przypadku odtwarzania przez zintegrowane głośniki i słuchawki przewodowe. Nowa aktualizacja do wersji 15.1 przynosi również bezstratne audio do HomePod i HomePod mini. Ten pierwszy może również odtwarzać muzykę w Dolby Atmos, czyli dźwięk 3D, jeśli sobie tego życzysz.

HomePod: Jak aktywować Dolby Atmos i Lossless Audio

Zanim jednak będziesz mógł korzystać z Lossless Audio i Dolby Atmos na HomePodzie, upewnij się, że wersja 15.1 (lub nowsza) jest zainstalowana na nim oraz na Twoim iPhonie lub iPadzie. W przypadku urządzeń z systemem iOS informacje te można znaleźć w Ustawieniach > Ogólne > O. W przypadku HomePoda jest to nieco trudniejsze do znalezienia. Najpierw otwórz aplikację Home i krótko naciśnij i przytrzymaj palec na urządzeniu. W menu ustawień, przewiń w dół i znajdź numer wersji na dole.

Aby aktywować te dwie funkcje, otwórz aplikację Dom na iPhonie lub iPadzie i stuknij w mały symbol domu w lewym górnym rogu. Wybierz z menu pozycję „Ustawienia domowe”. Na górze, dotknij siebie pod „Ludzie”. W obszarze „Media” wybierz „Apple Music”. Teraz przeciągnij dwa suwaki obok „Lossless Audio” i „Dolby Atmos” w prawo, aby je aktywować. Gdy zaczniesz odtwarzać muzykę z iPhone’a na HomePodzie, nad elementami sterującymi odtwarzaniem zobaczysz napisy „Lossless” i „Dolby Atmos”, jeśli są dostępne.

Czy będziesz korzystać z Dolby Atmos lub Lossless Audio na swoim HomePodzie? Daj nam znać w komentarzach.

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.