Jak zainstalować tvOS 15 beta na Apple TV

przez Eryk

Oprócz iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 i macOS Monterey, Apple wydało również w tym tygodniu publiczną betę tvOS 15. A jeśli zastanawiasz się, jak zainstalować tvOS beta na swoim Apple TV, czytaj dalej, ponieważ wyjaśniamy, jak to zrobić.

tvOS 15 nie jest tak naprawdę dużą aktualizacją, ale przychodzi z kilkoma miłymi ulepszeniami. Użytkownicy będą mogli oglądać film lub program telewizyjny z przyjaciółmi i rodziną jednocześnie przez FaceTime dzięki nowej funkcji SharePlay, a aktualizacja oprogramowania Apple TV umożliwia tę opcję.

Jak zainstalować tvOS 15 beta na Apple TV
tvOS

Użytkownicy Apple TV będą mogli również ustawić stereofoniczną parę HomePod minis jako domyślne wyjście audio, a treści Dolby będzie można oglądać z dźwiękiem przestrzennym, gdy korzystamy ze słuchawek AirPods Pro lub AirPods Max podłączonych do dekodera Apple. Jeśli chcesz uzyskać podgląd tvOS 15 przed jego oficjalną premierą, są dwa sposoby, aby to zrobić.

Publiczna beta

Najprostszym sposobem na zainstalowanie tvOS 15 beta na swoim Apple TV jest skorzystanie z opcji publicznej bety, która jest dostępna dla każdego chętnego.

Po pierwsze, przejdź do strony beta.apple.com i zarejestruj się za pomocą swojego Apple ID (najlepiej tego, którego używasz z Apple TV). Jeśli nigdy wcześniej nie dołączyłeś do Apple Beta Software Program, aktualizacja może nie pojawić się na Twoim Apple TV, więc upewnij się, że jesteś zarejestrowany w programie.

Jak zainstalować tvOS 15

Następnie wykonaj następujące kroki:

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim Apple TV
Wejdź do menu System
Kliknij Aktualizacje oprogramowania
Włącz opcję Pobierz aktualizacje beta

Po włączeniu tej opcji, następnym razem, gdy sprawdzisz aktualizacje na swoim Apple TV, otrzymasz najnowsze publiczne wydanie beta tvOS. Następnie wystarczy je pobrać i zainstalować, a Apple TV zrobi resztę.

Developer beta

Dla deweloperów, którzy chcą zainstalować tvOS 15 Developer Beta na Apple TV, proces jest bardziej złożony i wymaga Maca.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest uzyskanie odpowiedniego profilu, aby włączyć aktualizacje tvOS 15 beta na swoim Apple TV. Aby to zrobić, wejdź na stronę Apple Developer i przejdź do strony pobierania oprogramowania. Pobierz profil tvOS 15 beta na Maca, klikając Install Profile.

Potrzebna będzie także najnowsza wersja Xcode beta (również dostępna na stronie Apple Developer w zakładce Aplikacje) oraz Apple Configurator 2, który jest dostępny w App Store. Po pobraniu profilu i całego oprogramowania na komputer Mac wykonaj następujące kroki:

Otwórz Xcode beta.
Kliknij menu Window, a następnie Devices and Simulators (Urządzenia i symulatory).
Otwórz aplikację Ustawienia na Apple TV
Wejdź w menu Remoty i urządzenia
Kliknij opcję Zdalna aplikacja i urządzenia
W sekcji Urządzenia i symulatory na komputerze Mac, powinieneś zobaczyć swoje Apple TV na liście. Wybierz je i kliknij przycisk Sparuj. Następnie wprowadź kod weryfikacyjny, który pojawi się na ekranie telewizora. Po sparowaniu Apple TV z komputerem Mac, wykonaj następujące dodatkowe czynności:

Otwórz aplikację Apple Configurator 2
Kliknij dwukrotnie Apple TV
Kliknij przycisk Dodaj (+), a następnie Profil
Znajdź i wybierz profil tvOS beta, który pobrałeś na komputer Mac.
Apple TV poprosi Cię o potwierdzenie instalacji profilu. Następnie, możesz przejść do Ustawienia > System > Aktualizacje oprogramowania i sprawdzić aktualizacje, aby pobrać tvOS 15 Developer Beta.

Co różni wersję deweloperską od publicznej bety?

Apple zwykle udostępnia ten sam build zarówno dla deweloperów, jak i użytkowników Apple Beta Software Program. Jedyna różnica polega na tym, że bety dla deweloperów są udostępniane kilka dni wcześniej. Z tego powodu zalecamy zainstalowanie wersji Public Beta. Pozwoli to również uniknąć otrzymania kompilacji z poważnymi błędami, ponieważ nie ma możliwości przywrócenia lub downgrade’u Apple TV.

Warto zaznaczyć, że tvOS 15 wymaga Apple TV HD (2015) lub dowolnego modelu Apple TV 4K (2017 lub 2021).

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej