Jakiej wydajności możemy się spodziewać w 16-calowym MacBook Pro z 2021 roku z procesorem M2

przez Eryk

Spodziewamy się, że Apple zaprezentuje 16-calowego MacBooka Pro z kolejnym układem Apple Silicon w 2021 roku. Obecnie nie wiadomo, czy Apple będzie nazywać układ M1X lub M2, ale tak czy inaczej możemy spodziewać się znacznej poprawy wydajności w stosunku do obecnych MacBooków opartych na M1.

Macbook nowej generacji z procesorem M2 ?

Macbook nowej generacji z procesorem M2 ?

Pobicie wydajności high-endowych procesorów Intela nie będzie prawdopodobnie dużym wyzwaniem, biorąc pod uwagę imponujące wyniki M1. Ale dorównanie lub pokonanie high-endowych układów graficznych dostępnych w komputerach Intela w wersjach na zamówienie może oznaczać więcej pracy. Jason Cross z Macworld wyraził pewne spekulacje dotyczące nowego układu Apple Silicon, i daje nam możliwy podgląd wydajności Maca następnej generacji.

Po pierwsze, sugeruje on, że Apple powinien technicznie odnosić się do następnego chipa generacji jako M1X, a nie M2, choć przyznaje, że firma może zdecydować się na M2 ze względów marketingowych. W ten sposób Cross wyjaśnia:

M2 byłoby bardziej sensowne, jeśli chip został oparty na technicznych ulepszeniach procesora A15, który ma być w iPhonach i iPadach od jesieni, podczas M1X ma więcej sensu, jeśli jest to rozbudowany M1. Szczerze mówiąc, to trudno uwierzyć, że M-series chip oparty na architekturze A15 i jest gotowy do produkcji , więc mój domysł jest, że każdy nowy procesor Apple Silicon w 2021 będzie oparty na A14 i M1

Warto tutaj zauważyć, że Bloomberg poinformował, że 2021 16-calowy MacBook Pro otrzyma 20 rdzeni, a nie 12. Jeśli tak jest, to różnica między modelami Intela i Apple Silicon byłaby naprawdę niesamowita. Cross i Bloomberg zgadzają się co do tego, że możemy spodziewać się 16-rdzeniowego GPU.

Cross spodziewa się, że z takim zestawem funkcji, nowy układ Apple Silicon przewyższy obecne układy Radeon, które Apple dostarcza obecnie do swoich produktów. W ten sposób sugeruje, że Apple podwoi 128-bitową magistralę pamięci A14 do 256-bitowej.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej