Klawiatura Magic Keyboard z Touch ID i akcesoriami dopasowanymi kolorystycznie

przez Eryk

Wczoraj wieczorem Apple zaprezentowało nowego iMaca 2021. Podczas keynote osoby odpowiedzialne omawiały m.in. nową klawiaturę Magic Keyboard z Touch ID, a także inne akcesoria. Chcielibyśmy jeszcze raz podjąć te aspekty wokół iMaca 2021.

Klawiatura Magic Keyboard z Touch ID

Klawiatura Magic Keyboard z Touch ID

W nowym iMacu 2021 Apple stawia na zupełnie nową, bardziej kompaktową konstrukcję, 24-calowy wyświetlacz Retina 4.5K, układ M1, ulepszoną przednią kamerę, lepsze mikrofony i mocniejsze głośniki. Ponadto Touch ID po raz pierwszy trafia do komputera iMac.

Do wyboru są trzy modele klawiatury Magic Keyboard dopasowane kolorystycznie do komputera iMac. Touch ID, wbudowany bezpośrednio w klawiaturę Magic Keyboard, wykorzystuje specjalny element zabezpieczający na klawiaturze, który komunikuje się bezpośrednio z Secure Enclave w układzie M1, tworząc zaszyfrowany kanał chroniący dane odcisku palca od początku do końca. Odblokowywanie komputera Mac lub płacenie przy użyciu Apple Pay przebiega szybko, łatwo i bezpiecznie. Ponadto Touch ID współpracuje z funkcją Fast User Switching, dzięki czemu można przełączać się na inny profil użytkownika jednym dotknięciem palca. Możesz też wybrać klawiaturę Magic Keyboard z Touch ID i klawiaturą numeryczną, a także dopasowaną kolorystycznie mysz Magic Mouse i wiodący w branży gładzik Magic Trackpad.

Akcesoria w pasujących kolorach

Nowa klawiatura Magic Keyboard z Touch ID jest obecnie sprzedawana tylko w połączeniu z nowym komputerem iMac M1. Nowa klawiatura jest jednak w pełni kompatybilna z wszystkimi komputerami Mac M1 (MacBook Air, 13-calowy MacBook Pro i Mac mini). W połączeniu z komputerem Mac firmy Intel klawiatura Magic Keyboard pełni funkcję klasycznej klawiatury (z wyjątkiem Touch ID).

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej