Klawiatura Magic Keyboard z Touch ID i akcesoriami dopasowanymi kolorystycznie

Wczoraj wieczorem Apple zaprezentowało nowego iMaca 2021. Podczas keynote osoby odpowiedzialne omawiały m.in. nową klawiaturę Magic Keyboard z Touch ID, a także inne akcesoria. Chcielibyśmy jeszcze raz podjąć te aspekty wokół iMaca 2021.

Klawiatura Magic Keyboard z Touch ID

Klawiatura Magic Keyboard z Touch ID

W nowym iMacu 2021 Apple stawia na zupełnie nową, bardziej kompaktową konstrukcję, 24-calowy wyświetlacz Retina 4.5K, układ M1, ulepszoną przednią kamerę, lepsze mikrofony i mocniejsze głośniki. Ponadto Touch ID po raz pierwszy trafia do komputera iMac.

Do wyboru są trzy modele klawiatury Magic Keyboard dopasowane kolorystycznie do komputera iMac. Touch ID, wbudowany bezpośrednio w klawiaturę Magic Keyboard, wykorzystuje specjalny element zabezpieczający na klawiaturze, który komunikuje się bezpośrednio z Secure Enclave w układzie M1, tworząc zaszyfrowany kanał chroniący dane odcisku palca od początku do końca. Odblokowywanie komputera Mac lub płacenie przy użyciu Apple Pay przebiega szybko, łatwo i bezpiecznie. Ponadto Touch ID współpracuje z funkcją Fast User Switching, dzięki czemu można przełączać się na inny profil użytkownika jednym dotknięciem palca. Możesz też wybrać klawiaturę Magic Keyboard z Touch ID i klawiaturą numeryczną, a także dopasowaną kolorystycznie mysz Magic Mouse i wiodący w branży gładzik Magic Trackpad.

Klawiatura Magic Keyboard

Akcesoria w pasujących kolorach

Nowa klawiatura Magic Keyboard z Touch ID jest obecnie sprzedawana tylko w połączeniu z nowym komputerem iMac M1. Nowa klawiatura jest jednak w pełni kompatybilna z wszystkimi komputerami Mac M1 (MacBook Air, 13-calowy MacBook Pro i Mac mini). W połączeniu z komputerem Mac firmy Intel klawiatura Magic Keyboard pełni funkcję klasycznej klawiatury (z wyjątkiem Touch ID).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *