Ładowarka MagSafe ładuje pełną prędkością 15 W tylko za pomocą zasilacza Apple 20 W

przez Eryk

Jak już wiadomo, Apple nie dostarcza zasilacza z ładowarką MagSafe, co wymaga od użytkowników podiadania odpowiedniego zasilacza z USB-C.

Apple sprzedaje nowy zasilacz 20 W ktory można użyć do ładowarki MagSafe i jak się okazuje, wydaje się, że jest to jedna z jedynych opcji ładowania, które w tej chwili mogą zapewnić pełne 15 W mocy nowej ładowarce MagSafe.

YouTuber Aaron Zollo z firmy Zollotech przetestował kilka opcji zasilaczy , jak i innej firmy z iPhonem 12 Pro i ładowarką MagSafe przy użyciu miernika do pomiaru rzeczywistej mocy wyjściowej. W połączeniu z zasilaczem 20 W, który oferuje Apple, ładowarka MagSafe z powodzeniem osiągnęła 15 W, ale żadna inna ładowarka, którą testował, nie zapewniała takich samych prędkości.

Starszy zasilacz Apple o mocy 18 W, który został zastąpiony wersją 20 W, był w stanie ładować iPhone’a 12 Pro przy użyciu ładowarki MagSafe z mocą do 13 W, ale zasilacz 96 W i zasilacze innych firm, które zapewniają więcej niż 20 W, nie były w stanie przekraczać 10 W, gdy byly używane z ładowarką MagSafe. Poniżej wyniki testów Zollo:

Zasilacz Apple 20 W – 15 W.
Zasilacz Apple 18 W – 13 W.
Zasilacz Apple do MacBooka Pro o mocy 96 W – 10 W.
Anker 30 W PowerPort Atom PD 1 = 7,5 W do 10 W.
Zasilacz Aukey 65 W – od 8 W do 9 W.
Ładowarka Pixel 4/5 – 7,5 W do 9 W.
Ładowarka Note 20 Ultra – od 6 W do 7 W.

Aby uzyskać maksymalne prędkości ładowania za pomocą ładowarki MagSafe i ‌iPhone 12‌ lub 12 Pro, wymagany jest zasilacz Apple o mocy 20 W, a starsze  zasilacze również nie osiągną tej mocy.

Testy Zollo ujawniły również, że Apple stosuje agresywną kontrolę temperatury, więc gdy iPhone się nagrzewa, moc ładowania zwykle utrzymuje się poniżej 10 W. Najlepsze prędkości uzyskuje się przy ładowaniu za pomocą zasilacza o mocy 20 W bez etui na iPhonie, aby lepiej odprowadzać ciepło.

To samo dotyczy telefonów z Androidem. Ładowarka MagSafe technicznie obsługuje ładowanie oparte na Qi i może współpracować z innymi urządzeniami, ale po sparowaniu ze smartfonem z Androidem ładowarka MagSafe miała moc 1,5 W, co jest na tyle wolne, że jest prawie bezużyteczne.

 

Related Posts

1 komentarzy

Niezależny 27 października, 2020 - 18:23

To teraz takie logiczne pytanie. Po co mi MagSafe jeśli mam tylko możliwość pełna parą ładować jeśli posiadam zasilacz 20W od Apple. To lepiej kupić tylko zasilacz, którym znów ładuje o wiele szybciej jak ta bezprzewodowa ładowarką. No ale to jest Apple, żeby mieć trzeba podwójnie kasę wydać ????

Reply

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej