LG dopasowuje zaawansowaną technologię OLED do ekranów iPada Air na 2022 rok

przez Eryk
0 komentarzy

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Samsung przygotowuje się do tworzenia ekranów OLED dla 2022 iPad Air przy użyciu nowej zaawansowanej techniki produkcji, a świeży raport mówi, że LG robi to samo.

Oczekuje się, że Apple zaktualizuje iPad Air do ekranu OLED w przyszłym roku

LG dopasowuje zaawansowaną technologię OLED do ekranów iPada Air na 2022 rok
iPad Air (zdjęcie:apple.com)

Produkcja OLED-ów nowej generacji dla iPadów Air z 2022 roku

Samsung podobno modernizuje swój proces produkcyjny z 6. generacji do 8. generacji. Obejmuje to przejście z technologii wykańczania na mokro na wykańczanie na sucho, co pozwala na dokładniejsze wyrównanie pikseli czerwonych, zielonych i niebieskich. Proces ten jest optymalny dla ekranów OLED o przekątnej 10 cali lub większej.

Samsung Display powiedział, że spodziewa się większych zamówień Apple na ekrany OLED, więc to silnie wskazuje, że te next-gen panele są przeznaczone dla iPadów – a konkretnie, 2022 iPad Air.

Raport ET News mówi, że LG robi teraz to samo.

Samsung i LG przekształcają swoją technologię produkcji małych i średnich paneli OLED, która do tej pory pozostawała w 6 generacji, na 8 generację. W branży wyświetlaczy, generacja to rozmiar szklanego podłoża. Im wyższa generacja, tym większy rozmiar substratu, co oznacza, że większe wyświetlacze mogą być produkowane bardziej efektywnie.

Przyjmuje się, że Samsung Display i LG Display opracowują parownik 8 generacji. Parownik jest kluczowym urządzeniem, które tworzy czerwone (R), zielone (G) i niebieskie (B) piksele. Podobnie jak para wodna skraplająca się na pokrywce podczas gotowania wody w garnku, materiał OLED jest podgrzewany i osadzany na podłożu. Samsung Display pracuje nad parownikiem 8 generacji z japońską firmą ULVAC, a LG Display z koreańską firmą Sunic System.

Korea Times donosi, że jest to część inwestycji LG o wartości 2,8 miliarda dolarów w swoje małe i średnie OLED-y.

via 9to5mac

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej