LG dopasowuje zaawansowaną technologię OLED do ekranów iPada Air na 2022 rok

przez Eryk

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Samsung przygotowuje się do tworzenia ekranów OLED dla 2022 iPad Air przy użyciu nowej zaawansowanej techniki produkcji, a świeży raport mówi, że LG robi to samo.

Oczekuje się, że Apple zaktualizuje iPad Air do ekranu OLED w przyszłym roku

LG dopasowuje zaawansowaną technologię OLED do ekranów iPada Air na 2022 rok
iPad Air (zdjęcie:apple.com)

Produkcja OLED-ów nowej generacji dla iPadów Air z 2022 roku

Samsung podobno modernizuje swój proces produkcyjny z 6. generacji do 8. generacji. Obejmuje to przejście z technologii wykańczania na mokro na wykańczanie na sucho, co pozwala na dokładniejsze wyrównanie pikseli czerwonych, zielonych i niebieskich. Proces ten jest optymalny dla ekranów OLED o przekątnej 10 cali lub większej.

Samsung Display powiedział, że spodziewa się większych zamówień Apple na ekrany OLED, więc to silnie wskazuje, że te next-gen panele są przeznaczone dla iPadów – a konkretnie, 2022 iPad Air.

Raport ET News mówi, że LG robi teraz to samo.

Samsung i LG przekształcają swoją technologię produkcji małych i średnich paneli OLED, która do tej pory pozostawała w 6 generacji, na 8 generację. W branży wyświetlaczy, generacja to rozmiar szklanego podłoża. Im wyższa generacja, tym większy rozmiar substratu, co oznacza, że większe wyświetlacze mogą być produkowane bardziej efektywnie.

Przyjmuje się, że Samsung Display i LG Display opracowują parownik 8 generacji. Parownik jest kluczowym urządzeniem, które tworzy czerwone (R), zielone (G) i niebieskie (B) piksele. Podobnie jak para wodna skraplająca się na pokrywce podczas gotowania wody w garnku, materiał OLED jest podgrzewany i osadzany na podłożu. Samsung Display pracuje nad parownikiem 8 generacji z japońską firmą ULVAC, a LG Display z koreańską firmą Sunic System.

Korea Times donosi, że jest to część inwestycji LG o wartości 2,8 miliarda dolarów w swoje małe i średnie OLED-y.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej