LG zawiesza rozmowy z Apple na temat sprzedaży iPhone

przez Eryk

Ostatnio pojawiły się plotki, że LG chce sprzedawać produkty Apple, takie jak iPhone’y, w swoich koreańskich sklepach detalicznych. Jednak według nowego raportu, LG wstrzymał swoje plany po lokalnym sprzeciwie.

Po tym, jak LG pożegnało się z biznesem smartfonów, południowokoreańska firma szuka przyszłości dla własnych punktów sprzedaży w Korei Południowej. Jednym z planów było najwyraźniej skupienie się na iPhone’ach i innych produktach Apple. W rzeczywistości, firma była podobno w rozmowach z Apple w czerwcu o partnerstwie detalicznym.

LG nie będzie jednak sprzedawać iPhone'ów
Photo by Tyler Lastovich on Pexels.com

LG nie będzie jednak sprzedawać iPhone’ów

Jednak donosi SME Daily, rozmowy między LG i Apple zostały wstrzymane z powodu kontrowersji wśród małych i średnich sprzedawców detalicznych, jak również konsumentów. Południowokoreański rząd również zwrócił uwagę na zagrożoną konkurencję, sugerując, że jest zaniepokojony dużymi partnerstwami detalicznymi, które zagrażają istnieniu mniejszych sklepów.

Ponadto Samsung jest podobno zaniepokojony możliwą współpracą między LG i Apple, która mogłaby zagrozić jego pozycji lidera na rodzimym rynku. W tej chwili nie ma żadnych informacji na temat tego, kiedy – lub jeśli – negocjacje między LG i Apple zostaną wznowione.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej