Lokalizator AirTag w podróży: Film pokazuje śledzenie przesyłki na żywo

Jak dobrze działa system śledzenia AirTaga? Podczas gdy najnowszy gadżet Apple’a obecnie zajmuje się zgubionymi kluczami i innymi przenośnymi przedmiotami dla pierwszych nabywców, YouTuber AirtagAlex miał na planie test na dużą skalę. Holenderski fan Apple wziął więc AirTaga i wysłał go pocztą na swój własny adres. Rezultat uwiecznił na filmie.

Lokalizator AirTag w podróży
photo by apple

Śledzenie lokalizatora AirTag

Gdy tylko nowe AirTag dotarły do AirtagAlex, jeden z nich ponownie wyruszył w drogę. Aby sprawdzić, jak dobrze działa śledzenie AirTagów na żywo, YouTuber wrzucił koperte do skrzynki pocztowej przed własnymi drzwiami w ktorej znajdowal sie AirTag. Koperta była zaadresowana do samego AirTagaAlexa, więc AirTag powinien wrócić za kilka dni. Ale co się będzie działo w międzyczasie?

Aby rejestrować podróż AirTag, AirtagAlex miał uruchomiony programu Automator, który określał pozycję AirTag co 2 minuty. Interesująca była tu nie tylko ścieżka, ale też to, ilu pracowników poczty ma iPhone’a. Dzieje się tak, ponieważ pozycja AirTag jest określana za pośrednictwem aplikacji ” Lokalizator”.

Jak się okazało, AirTag stosunkowo często kontaktował się z ta aplikacja, co pozwoliło mu na wyznaczenie rozległej trasy. Na podstawie przesłanych danych o położeniu można stwierdzić, że AirTag przebył 120 kilometrów od skrzynki pocztowej oddalonej o 500 metrów aż do powrotu do domu. Kolejny eksperyment jest już w przygotowaniu. W tym miejscu AirTag zostanie wysłany do Norwegii.

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *