Lokalizator AirTag w podróży: Film pokazuje śledzenie przesyłki na żywo

przez Eryk

Jak dobrze działa system śledzenia AirTaga? Podczas gdy najnowszy gadżet Apple’a obecnie zajmuje się zgubionymi kluczami i innymi przenośnymi przedmiotami dla pierwszych nabywców, YouTuber AirtagAlex miał na planie test na dużą skalę. Holenderski fan Apple wziął więc AirTaga i wysłał go pocztą na swój własny adres. Rezultat uwiecznił na filmie.

Lokalizator AirTag w podróży
photo by apple

Śledzenie lokalizatora AirTag

Gdy tylko nowe AirTag dotarły do AirtagAlex, jeden z nich ponownie wyruszył w drogę. Aby sprawdzić, jak dobrze działa śledzenie AirTagów na żywo, YouTuber wrzucił koperte do skrzynki pocztowej przed własnymi drzwiami w ktorej znajdowal sie AirTag. Koperta była zaadresowana do samego AirTagaAlexa, więc AirTag powinien wrócić za kilka dni. Ale co się będzie działo w międzyczasie?

Aby rejestrować podróż AirTag, AirtagAlex miał uruchomiony programu Automator, który określał pozycję AirTag co 2 minuty. Interesująca była tu nie tylko ścieżka, ale też to, ilu pracowników poczty ma iPhone’a. Dzieje się tak, ponieważ pozycja AirTag jest określana za pośrednictwem aplikacji ” Lokalizator”.

Jak się okazało, AirTag stosunkowo często kontaktował się z ta aplikacja, co pozwoliło mu na wyznaczenie rozległej trasy. Na podstawie przesłanych danych o położeniu można stwierdzić, że AirTag przebył 120 kilometrów od skrzynki pocztowej oddalonej o 500 metrów aż do powrotu do domu. Kolejny eksperyment jest już w przygotowaniu. W tym miejscu AirTag zostanie wysłany do Norwegii.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej