M1 Mac może obsługiwać do sześciu Monitorów

przez Eryk
0 komentarzy

M1 Mac może obsługiwać do sześciu Monitorów, jak pokazuje YouTuber Ruslan Tulupov, możliwe jest użycie adapterów DisplayLink do obsługi maksymalnie sześciu zewnętrznych ekranów w M1 Mac mini i pięciu zewnętrznych ekranów w M1 MacBook Air i MacBook Pro. Oznacza to, że limity określone przez Apple dla zewnętrznych ekranów w komputerach M1 Mac są znacznie przekroczone.

Do sześciu Monitorów w M1 Mac

Nowe komputery Mac M1 firmy Apple domyślnie nie obsługują tylu zewnętrznych wyświetlaczy, co ich poprzednicy z procesorami Intel. Apple twierdzi, że nowy MacBook Air i MacBook Pro mogą obsługiwać zewnętrzny wyświetlacz o rozdzielczości do 6K przy 60 Hz. Według Apple na nowym Macu mini można obsługiwać ekran podłączony przez Thunderbolt o rozdzielczości do 6K przy 60 Hz oraz ekran podłączony przez HDMI 2.0 o rozdzielczości do 4K przy 60 Hz. Oznacza to, że (w zależności od rozdzielczości) na nowych komputerach Mac M1 można używać o jeden ekran zewnętrzny mniej niż w odpowiednim poprzednim modelu.

Jednak Ruslan Tulupov odkrył, że możliwe jest uruchomienie do sześciu zewnętrznych wyświetlaczy z M1 Mac mini i pięciu zewnętrznych wyświetlaczy z nowym MacBookiem Air i MacBookiem Pro. Ta mała sztuczka jest możliwa, gdy do sterowania dodatkowymi ekranami używane są adaptery DisplayLink. Obejście nie jest zbyt skomplikowane i obejmuje pobranie oprogramowania DisplayLink dla systemu macOS i dodanie adaptera 4K DisplayPort na USB 3.0 i / lub adaptera HDMI.

Tulupov używał kombinacji zewnętrznych wyświetlaczy (4K i 1080p), ponieważ porty Thunderbolt komputera Mac nie mają przepustowości, aby jednocześnie uruchomić sześć wyświetlaczy 4K w pełnej rozdzielczości.

W testach, w których wideo w pełnej rozdzielczości było odtwarzane na różnych ekranach jednocześnie, a Final Cut Pro było w użyciu, Tulupov stwierdził, że wydajność jest „przytłaczająca”, a bardzo niewiele klatek zostało pominiętych. Podczas zamykania i otwierania MacBooka Air ekrany zachowywały się zgodnie z oczekiwaniami. Konfiguracja jest najwyraźniej więcej niż zadowalająca do codziennego użytku.

Poniższe filmy zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji:

YouTube video
YouTube video

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej