M1 Mac może obsługiwać do sześciu Monitorów

przez Eryk

M1 Mac może obsługiwać do sześciu Monitorów, jak pokazuje YouTuber Ruslan Tulupov, możliwe jest użycie adapterów DisplayLink do obsługi maksymalnie sześciu zewnętrznych ekranów w M1 Mac mini i pięciu zewnętrznych ekranów w M1 MacBook Air i MacBook Pro. Oznacza to, że limity określone przez Apple dla zewnętrznych ekranów w komputerach M1 Mac są znacznie przekroczone.

Do sześciu Monitorów w M1 Mac

Nowe komputery Mac M1 firmy Apple domyślnie nie obsługują tylu zewnętrznych wyświetlaczy, co ich poprzednicy z procesorami Intel. Apple twierdzi, że nowy MacBook Air i MacBook Pro mogą obsługiwać zewnętrzny wyświetlacz o rozdzielczości do 6K przy 60 Hz. Według Apple na nowym Macu mini można obsługiwać ekran podłączony przez Thunderbolt o rozdzielczości do 6K przy 60 Hz oraz ekran podłączony przez HDMI 2.0 o rozdzielczości do 4K przy 60 Hz. Oznacza to, że (w zależności od rozdzielczości) na nowych komputerach Mac M1 można używać o jeden ekran zewnętrzny mniej niż w odpowiednim poprzednim modelu.

Jednak Ruslan Tulupov odkrył, że możliwe jest uruchomienie do sześciu zewnętrznych wyświetlaczy z M1 Mac mini i pięciu zewnętrznych wyświetlaczy z nowym MacBookiem Air i MacBookiem Pro. Ta mała sztuczka jest możliwa, gdy do sterowania dodatkowymi ekranami używane są adaptery DisplayLink. Obejście nie jest zbyt skomplikowane i obejmuje pobranie oprogramowania DisplayLink dla systemu macOS i dodanie adaptera 4K DisplayPort na USB 3.0 i / lub adaptera HDMI.

Tulupov używał kombinacji zewnętrznych wyświetlaczy (4K i 1080p), ponieważ porty Thunderbolt komputera Mac nie mają przepustowości, aby jednocześnie uruchomić sześć wyświetlaczy 4K w pełnej rozdzielczości.

W testach, w których wideo w pełnej rozdzielczości było odtwarzane na różnych ekranach jednocześnie, a Final Cut Pro było w użyciu, Tulupov stwierdził, że wydajność jest „przytłaczająca”, a bardzo niewiele klatek zostało pominiętych. Podczas zamykania i otwierania MacBooka Air ekrany zachowywały się zgodnie z oczekiwaniami. Konfiguracja jest najwyraźniej więcej niż zadowalająca do codziennego użytku.

Poniższe filmy zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji:

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej