M1 Ultra wyraźnie przewyższa w benchmarku komputer Mac Pro z 28 rdzeniami

przez Eryk

Wczoraj wieczorem firma Apple dość niespodziewanie zaprezentowała nowy układ scalony, M1 Ultra jest w rzeczywistości podwojonym modelem M1 Max, ale jego wydajność jest imponująca. Pojawiły się już pierwsze benchmarki nowego układu, jak to zwykle bywa z narzędziem Geekbench 5.

M1 Ultra
M1 Ultra

M1 Ultra wyraźnie przewyższa w benchmarku komputer Mac Pro z 28 rdzeniami

W tym przypadku M1 Ultra uzyskał wynik 1793 punktów w teście jednordzeniowym i 24 055 punktów w teście wielordzeniowym. W ten sposób spełnia się jedna z zapowiedzi firmy Apple.

Mac Pro z 28 rdzeniami Xeon W uzyskał 1152 punkty w jednordzeniowym teście Geekbench 5. W benchmarku wielordzeniowym uzyskał wynik 19951 pkt.

W trybie wielordzeniowym M1 Ultra przewyższa starego Maca Pro o 21%, a w trybie jednordzeniowym jest nawet o 56% wydajniejszy.

M1 Ultra znajduje się w nowym komputerze Mac Studio, który można już zamawiać w przedsprzedaży. Poniżej przedstawiamy podsumowanie najważniejszych informacji o Mac Studio.

Mac Studio jest przeznaczone wyłącznie dla wymagających klientów z zasobnymi portfelami. Ogranicza to mniej ambitnych nabywców do 24-calowego komputera iMac lub komputera Mac Mini.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej