Mac mini M1X pojawi się w ciągu najbliższych kilku miesięcy

przez Eryk

Pod koniec ubiegłego roku firma Apple wprowadziła na rynek obecne 13-calowe komputery MacBook Pro, MacBook Air i Mac mini. Apple stosuje układ M1 we wszystkich trzech komputerach Mac. W najbliższych miesiącach na rynku pojawi się bardziej wydajny Mac mini klasy „high-end” z układem M1X, nowym wzornictwem i dodatkowymi portami.

W weekend Mark Gurman z Bloomberga opublikował swój nowy newsletter „Power On„. Omawia m.in. nowy komputer Mac mini.

Mac mini M1X

Mac mini M1X

Gurman pisze, że na rynku pojawi się nowy high-endowy Mac mini z nowym designem i dodatkowymi portami. W ciągu najbliższych miesięcy może on zastąpić obecny model Intel Mac mini. To z kolei może oznaczać, że tej jesieni Apple zapowie nie tylko 14- i 16-calowego MacBooka Pro z układem M1X, ale także mocniejszego Maca mini.

Leaker Jon Prosser „ogłosił” miesiące temu, że Apple pracuje nad nowym Mac mini M1X. Mówił on między innymi o cieńszej konstrukcji, MagSafe i dodatkowych portach.

Ogólnie rzecz biorąc, prognozy brzmią zrozumiale. Apple już zastąpiło „zwykłe” Mac mini przez Apple Silicon. Model z procesorem Intela jest nadal w sprzedaży. Ale prędzej czy później i on zostanie zastąpiony przez model Apple Silicon. M1 chip, nowy design i nowe porty brzmią co najmniej logicznie.

Podsumowując, czeka nas „gorąca” jabłkowa jesień. Spodziewamy się iPhone’a 13, Apple Watch 7, słuchawek AirPods 3, nowego iPada mini, iPada oraz 14- i 16-calowego MacBooka Pro. Niewykluczone też, że jesienią Apple zaprezentuje nowego Maca mini z M1X.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej