Mac mini M1X: rendery przedstawiają cieńszą konstrukcję, złącze MagSafe i wiele więcej

przez Eryk

Jesienią ubiegłego roku firma Apple wprowadziła na rynek MacBooka Air, 13-calowego MacBooka Pro oraz Maca mini z układem Apple Silicon. Niedawno dołączył do niego 24-calowy iMac. Nie będą to jednak jedyne komputery Mac, w których Apple będzie bazować na własnych procesorach. W ciągu dwóch lat przejście z Intel na Apple Silicon powinno być kompletne. Wciąż spodziewamy się nowego MacBooka Pro w tym roku, a także „dużego” iMaca. Do tego grona może dołączyć także nowy Mac mini.

Mac mini M1X

Mac mini M1X: rendery przedstawiają cieńszą konstrukcję, złącze MagSafe i wiele więcej

Przez ostatnie kilka miesięcy leaker Jon Prosser regularnie udowadniał swoje bardzo dobre kontakty z Apple. Ostatnio mówił on o tym, że Apple zaprezentuje nowego MacBooka Pro na WWDC 2021 w przyszłym miesiącu.

Teraz jest już w posiadaniu renderów przedstawiających nowego Maca mini z układem M1X. Jeśli wierzyć informacjom, Apple będzie opierać się na identycznej konstrukcji podstawowej jak poprzedni Mac mini dla nowej generacji Mac mini. Nowy model ma być jednak znacznie cieńszy. Mówi się również o powierzchni z plexiglasu na aluminiowej obudowie.

Gdy jesienią ubiegłego roku Apple zapowiedziało Maca mini z układem M1, producent ograniczył liczbę portów. Apple wciąż oferuje komputery Mac mini oparte na procesorach Intel. Dokładnie ten Intel Mac mini ma być teraz zastąpiony przez nowy model z chipem M1X. Następnie liczba portów ponownie wzrośnie. Model M1X ma podobno posiadać cztery porty USB-C / Thunderbolt 3, dwa porty USB-A, Ethernet i HDMI. Oczekuje się, że okrągły port MagSafe, który zadebiutował w 24-calowym komputerze iMac, również będzie dostępny.

W zeszłym tygodniu Bloomberg potwierdził również, że Apple pracuje nad nowym komputerem Mac mini.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej