Mac mini pokazuje imponującą wydajność układu M1

przez Eryk

Apple wymienia zużycie energii i rozpraszanie ciepła (BTU) wszystkich modeli Maca mini na swojej stronie pomocy. Teraz John Gruber przyjrzał się bliżej wartościom i skorzystał z okazji, aby zobaczyć, jak imponujący jest chip M1 w porównaniu z jego poprzednikami Intela.

Pobór mocy i wydajność cieplna komputera Mac mini

John Gruber podsumował wartości zawarte w dokumencie wsparcia Apple i przyjął pewne drobne swobody. Zaokrąglił niektóre liczby do najbliższej liczby całkowitej (na przykład M1 Mac mini faktycznie pobiera 6,8 wata na biegu jałowym). Były też trzy różne modele Core i5 Mac mini, ale wszystkie trzy miały ten sam pobór mocy i parametry termiczne, więc podsumował tabelę w jednym punkcie.

Podobnie było z Mac mini z 2006 roku – były oddzielne modele Core Solo i Core Duo, ale miały te same parametry wydajnościowe i termiczne.

zdjęcie: John Gruber / Daring Fireball

Podczas gdy wartości M1 mówią same za siebie, Gruber spekuluje, że między modelami z 2014 i 2018 roku jest tak duże opóźnienie, że Apple prawdopodobnie liczył na przejście na własny chip.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej