Mac Pro M2 Ultra mógłby pojawić się z macOS 13.3

przez Eryk

Mac Pro jest ostatnim komputerem Mac, w którym nie nastąpiło jeszcze przejście z procesorów Intela na Apple Silicon. Pierwotny plan Apple zakładał, że wszystkie komputery Mac zostaną przeniesione do jesieni 2022 roku. Jednak w przypadku Mac Pro osoby odpowiedzialne w Cupertino nie były w stanie osiągnąć wyznaczonego celu. Po tym, jak niedawno mówiono, że nowy Mac Pro M2 zostanie zapowiedziany wiosną 2023 roku, pojawiły się kolejne informacje, że prezentacja rzeczywiście odbędzie się w najbliższych tygodniach.

Mac Pro M2 Ultra

Mac Pro M2 Ultra

Jak ujawnił Mark Gurman z Bloomberga w swoim ostatnim tweecie, Apple testuje obecnie nowego Mac Pro M2 pod systemem macOS 13.3. Po tym, jak Apple wydało macOS 12.3 w marcu 2022 roku i macOS 11.3 w kwietniu 2021 roku, macOS 13.3 również powinien zostać wydany wiosną. Apple mogłoby wykorzystać specjalne wydarzenie w marcu lub kwietniu, by zaprezentować nowego Maca Pro z technologią Apple Silicon, a ostateczna wersja macOS 13.3 mogłaby zostać wydana wkrótce potem. Powszechnie oczekuje się, że Apple wyposaży nadchodzący komputer Mac Pro w układ M2 Ultra.

Już w październiku ubiegłego roku Gurman wypowiedział się na ten temat. Mówiło się wtedy, że nadchodzące 14- i 16-calowe MacBooki Pro (prawdopodobnie z M2 Pro i M2 Max) również będą dostarczane z systemem macOS 13.3. To może być wskazówka, że te urządzenia również zostaną ogłoszone podczas wiosennego keynote. Tematycznie rzecz biorąc, Apple może wykorzystać to wydarzenie do zaprezentowania nowego komputera Mac mini.

Obecnie okres, jaki upłynął od ogłoszenia ostatnich komputerów Mac, jest wyjątkowo długi. W lipcu ubiegłego roku na rynku pojawił się MacBook Air z układem M2. Od tamtej pory czekamy na nowe komputery Mac.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej