MacBook Pro 2021 jeszcze w październiku? Nowe szczegóły na temat M1X

Nowy MacBook Pro ma się pojawić jeszcze w tym roku. Apple może ogłosić nowe urządzenia już w październiku, z premierą rynkową być może przypadającą na listopad. Pojawiły się również nowe szczegóły dotyczące nowego układu M1X.

przez Eryk

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Apple wprowadzi nowe modele MacBooków Pro. Redaktor Mark Gurman z agencji Bloomberg komentuje to w najnowszym wydaniu swojego biuletynu. Mówi on, że Apple ogłosi nowe modele MacBooków Pro w ciągu najbliższych tygodni.

MacBook Pro 2021 jeszcze w październiku
Photo by Ivan Samkov on Pexels.com

MacBook Pro 2021 jeszcze w październiku ?

Wprowadzenie produktu na rynek może nastąpić już w listopadzie. Wprowadzenie na rynek nowych MacBooków zostało podobno opóźnione przez światowy niedobór chipów, co nie pozostawiło Apple całkowicie bez szwanku.

Nowe szczegóły na temat M1X

Gurman wypowiada się również na temat procesora, który będzie napędzał nowe MacBooki. M1X jest w zasadzie rozwinięciem modelu M1, ale posiada znacznie więcej rdzeni.

Apple prawdopodobnie przygotowało dwa warianty M1X.

Oba mają dziesięć rdzeni CPU, osiem wydajnych rdzeni i dwa rdzenie przycięte pod kątem wydajności. Różnica tkwi w procesorach graficznych. W ofercie znajdzie się M1X z 16 i wersja z 32 rdzeniami graficznymi. To będzie ekscytujące zobaczyć, jak ulepszona grafika Apple Silicon wypada w porównaniu z obecnymi topowymi mobilnymi rozwiązaniami graficznymi.

M1X może też trafić do nowej edycji Maca Mini. Tymczasem według Gurmana, Apple kontynuuje prace nad M2, który mógłby zostać wbudowany m.in. w nowego Maca Pro, aby służyć użytkownikom o wysokich wymaganiach.

We wcześniejszym raporcie informowaliśmy o powrocie czytników MagSafe i kart SD oraz HDMI w MacBookach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej