MacBook Pro 2021 ma problemy z kartami SD

MacBook Pro 2021 sprawia niektórym użytkownikom problemy podczas korzystania z kart SD. Czytnik kart SD wrócił do MacBooka Pro po kilku latach, ale pewnie nadal są tam problemy z działaniem. Czy Wy też macie problemy z kartami SD w MacBooku?

przez Eryk
0 komentarzy

Apple ponownie zainstalowało czytnik kart SD w obecnych MacBookach Pro po usunięciu tej funkcji w 2016 roku. Jednak czytnik kart SD sprawia problemy niektórym użytkownikom. Karty nie mogą być odczytywane, a jedynie wolno lub prowadzą do awarii komputera Mac, jak donoszą różni użytkownicy forum MacRumors.

Oto jak jeden z użytkowników opisał swoje doświadczenia z kartami XC i HC firmy Sandisk, które sformatował w swoim aparacie. Karty te są poprawnie rozpoznawane w MacBooku Pro w około połowie przypadków, w drugiej połowie użytkownik otrzymuje komunikat o błędzie.

MacBook Pro 2021
Photo by veeterzy on Pexels.com

MacBook Pro 2021 ma problemy z kartami SD

Czasami poszkodowany użytkownik otrzymuje tylko komunikat o błędzie, ale czasami Finder również zawiesza się lub trwa to kilka minut, aż karta SD zostanie poprawnie rozpoznana. W niektórych przypadkach obserwuje się również bardzo wolne prędkości transferu.

We wszystkich przypadkach, karty SD działają poprawnie w innych czytnikach kart i bez żadnych nieprawidłowości. Próby ponownego sformatowania kart nie powiodły się.
Wydaje się, że nie ma żadnego wzorca dla tych problemów: Inni użytkownicy zgłaszają problemy z kartami różnych rozmiarów i producentów, oprócz Sandiska problem dotyczy także modeli od Sony czy Samsunga. MacBook Pro 14 i 16 cali wydają się mieć ten błąd w równym stopniu.

Czy Wy też macie problemy z kartą SD na nowym macBooku Pro?

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej