MacBook Pro i Mac mini M1X, ujawniono daty premiery

przez Eryk

Nowe modele MacBooków Pro z M1X są od dawna oczekiwane. Nie pojawiły się na WWDC 2021. Teraz leaker poznał rzekomą datę, a także nowy Mac mini ma się pojawić.

MacBook Pro i Mac mini M1X, ujawniono daty premiery
MacBook Air ( Zdjęcie:Apple)

MacBook Pro i Mac mini M1X, ujawniono daty premiery

Podczas gdy nowe modele MacBook Pro 14 i 16 cali mają zostać wydane w tym roku, Apple prawdopodobnie będzie je sprzedawał dopiero pod koniec października lub na początku listopada 2021 roku. Powodem może być trwający kryzys w branży chipów, który uniemożliwia szybkie budowanie dużych ilości.

Jak analityk i deweloper Dylandkt ujawnił na Twitterze, nowe MacBooki Pro 14 i 16 cali z Apple Silicon M1X mają się pojawić „pod koniec października lub na początku listopada”. W planach jest także wersja Mac mini z M1X. Dylandkt już wcześniej trafnie przewidział szczegóły dotyczące niewydanych produktów.

A co czeka na nabywców nowego MacBooka Pro? Apple podobno planuje uwzględnić porty takie jak HDMI i czytnik kart SD, a także magnetyczny port ładowania MagSafe. Mówi się również, że będzie zawierał wyświetlacz mini LED. Apple mówi, że będzie również odświeżanie obudowy. Nowy układ M1X ma zapewnić wzrost wydajności i pozwolić na zainstalowanie do 64GB pamięci RAM.

Leaker spodziewa się, że procesor będzie tylko ulepszenie z M1. Oczekuje się, że będzie on zawierał więcej rdzeni CPU i GPU, obsługę wielu zewnętrznych monitorów i ogólnie będzie nieco szybszy. Nie wiadomo, czy Mac mini z M1 będzie nadal dostępny, czy też nie. Prawdopodobnie, Apple będzie chciał zastąpić stary model lub zaoferować go w nieco niższej cenie.

Inni analitycy spodziewają się, że Apple wyda nowego MacBooka Pro już latem 2021 roku. Dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberg napisał, że sprzęt będzie juz za niedługo dostępny.

Apple Silicon M1X ma się pojawić razem z Mac Mini i MacBook Pro. Czy jesteś tym zainteresowany?

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej