MacBook Pro i Pro Display XDR: Ciepłe otoczenie ogranicza funkcje

przez Eryk

Być może zauważyłeś ikonę ostrzegawczą na pasku menu swojego MacBooka Pro 2021 lub Pro Display XDR. Jest już oficjalne wyjaśnienie.

Macbook Pro Macbook Display
iXimus / Pixabay

ograniczona jasność na MacBook Pro i Pro Display XDR

Zarówno MacBook Pro, jak i Pro Display XDR są wyposażone w wyświetlacz mini LED, który zapewnia bardziej wyraziste kolory i wyższy kontrast. Jednak w przypadku niektórych użytkowników na pasku menu pojawia się symbol ostrzegawczy lub jasność jest redukowana automatycznie w tym samym czasie. To w żadnym wypadku nie jest błąd, ale funkcja ochronna, którą Apple wyjaśnia w nowym dokumencie wsparcia.

Przyczyny tego ograniczenia mogą być wielorakie. Na przykład nagrzane pomieszczenie może powodować nagrzewanie się MacBooka Pro lub monitora Pro Display XDR. Podobnie może się stać, jeśli zbyt długo będziesz odtwarzać na ekranie treści HDR o wysokiej jasności. Spowoduje to również nagrzewanie się wyświetlacza. Aby rozwiązać problem zarówno komunikatu ostrzegawczego, jak i zmniejszonej jasności, Apple oferuje następującą radę:

  • Zakończ wszystkie aplikacje na MacBooku Pro z wyświetlaczem Liquid Retina XDR, które mogą zużywać znaczne zasoby systemowe.
  • Użyj trybu referencyjnego Apple XDR Display lub Pro Display XDR, chyba że twój aktualny tok pracy wymaga innego trybu referencyjnego.
  • Obniż temperaturę otoczenia w pomieszczeniu.
  • Zamknij lub ukryj okna z zawartością HDR.
  • Wybierz Apple Menu > Uśpienie, aby uśpić komputer Mac. Pozwól, by wyświetlacz ostygł przez 5-10 minut, a następnie naciśnij dowolny klawisz na klawiaturze, by wyjść z trybu uśpienia Maca

MacBook Pro i Pro Display XDR: Ciepłe otoczenie ogranicza funkcje

Apple zaznacza również, że powinieneś skontaktować się ze wsparciem Apple, jeśli problem nie ustępuje, mimo że temperatura w pomieszczeniu jest niższa niż 25 stopni Celsjusza. W tym przypadku może to być błąd sprzętowy, który może wymagać naprawy.

Czy zdarzyło Ci się spotkać z tym komunikatem ? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej