MacBook Pro M2 i Macbook M2 Max mogą pojawić się na jesień

przez Eryk

Po premierze M2 MacBook Pro i M2 MacBook Air, Apple ma wprowadzić na rynek jeszcze kilka Maców M2 w latach 2022-2023. Mark Gurman z Bloomberga donosi w swoim newsletterze „Power On”, że wewnętrznym celem Apple jest wprowadzenie na rynek nowych MacBooków Pro M2 i M2 Max już jesienią tego roku.

MacBook Pro M2 i Macbook M2 Max

MacBook Pro M2 i Macbook M2 Max

Według Gurmana, 14- i 16-calowe modele MacBooków Pro z mocniejszymi procesorami M2 są już w przygotowaniu. Wyjaśnia, że ogólny wygląd i funkcje urządzeń „prawdopodobnie pozostaną mniej więcej takie same”, ponieważ Apple właśnie odświeżyło to urządzenie, wprowadzając nowy design, więcej portów, MagSafe, lepszy wyświetlacz i ulepszoną kamerę internetową.

Dziennikarz Bloomberga twierdzi, że nowe 14- i 16-calowe modele mają dostać nowe SoC (układ na chipie) wraz z M2 Pro i M2 Max. Skok w wydajności z M1 na układy M1 Pro/Max był stosunkowo duży. Będzie to ekscytujące, aby zobaczyć, jakie ulepszenia Apple może dostarczyć w generacji M2. Tutaj Gurman przewiduje, że komputery Mac M2 Pro i M2 Max skupią się na ulepszeniach graficznych, co może być korzystne dla profesjonalnych użytkowników, którzy wykonują bardziej wymagające zadania obejmujące edycję wideo, kodowanie i inne.

Kiedy wyjdzie MacBook Pro M2

Benchmarki układu M2 w MacBooku Pro pokazują, że jego wydajność jednordzeniowa jest o około 12 procent szybsza od układu M1, natomiast wydajność wielordzeniowa wzrosła o około 20 procent. Układ M2 zawiera również pewne funkcje, które były obecne tylko w procesorach z wyższej półki z rodziny M1, takie jak wyższa wydajność w kodowaniu i dekodowaniu wideo 4K oraz wsparcie dla szybszej pamięci LP5.

Aktualizacja jesienią wiązałaby się z ryzykiem, że istniejące modele M1 Pro- i M1 Max staną się przestarzałe wcześniej niż zwykle w przypadku wydań na komputery Mac. Apple wprowadziło wersje Apple Silicon jesienią 2021 roku, więc aktualizacja jesienią 2022 roku odpowiadałaby cyklowi jednorocznemu, a nie obserwowanemu zwykle cyklowi 1,5 lub dwuletniemu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej