MacBook Pro: podstawowy model M2 z wolniejszym dyskiem SSD niż model M1

przez Eryk

Na konferencji WWDC firma Apple zaprezentowała także nowy sprzęt. Po prezentacji układu M2 pokazano także dwa nowe MacBooki z nowym układem – całkowicie przeprojektowanego MacBooka Air oraz „starego” 13-calowego MacBooka Pro z nowym procesorem.

MacBook Pro

MacBook Pro: podstawowy model M2 z wolniejszym dyskiem SSD

Nowy SoC naturalnie zapewnia większą wydajność, ale Apple najwyraźniej zaoszczędziło na dysku SSD. Podstawowy model o pojemności 256 GB ma mniejszą szybkość niż model M1. Zarówno prędkość odczytu, jak i zapisu są nie tylko nieco wolniejsze, ale znacznie wolniejsze:

  • MacBook Pro z układem M1: 2900 MB/s (odczyt) i 2215 MB/s (zapis).
  • MacBook Pro z układem M2: 1446 MB/s (odczyt) i 1463 MB/s (zapis)


Rozebrano także nowego MacBooka Pro i okazało się, że nowa wersja ma tylko jeden układ pamięci NAND o pojemności 256 GB, podczas gdy poprzednik jest prawdopodobnie wyposażony w dwa układy o pojemności 128 GB. Słabe wartości prędkości pochodzą jednak tylko z modelu podstawowego, konfiguracje z większą ilością pamięci ponownie plasują się w tych samych przedziałach prędkości, co poprzednik.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej