MacBook Pro z chipem M1: Wideo porównuje wydajność modeli 8 GB i 16 GB

przez Eryk

Nowe modele MacBook Air, 13-calowe MacBook Pro i Mac mini są wyposażone w układ M1. Kupując, to Ty decydujesz, ile pamięci RAM i SSD potrzebujesz. Tych komponentów nie można później zaktualizować. Jak dotąd nie znamy żadnego porównania między MacBookiem Pro z 8 GB i MacBookiem Pro z 16 GB. To się dziś zmienia.

M1 MacBook Pro: 8 GB RAM vs. 16 GB pamięci RAM


Kiedy Apple zaprezentowało nowe Mac’y z chipem M1, pojawiła się pewna krytyka, ponieważ urządzenia można wyposażyć „tylko” w maksymalnie 16 GB RAM (a nie w 32 GB czy nawet 64 GB). Czy ta krytyka jest uzasadniona?

Przede wszystkim musisz pamiętać o kilku aspektach. Nowe modele to modele podstawowe, które zastępują poprzednie modele podstawowe. Apple oferuje także 13-calowe i 16-calowe modele MacBooków Pro, które są wyposażone w układ Intel i oferują opcję instalacji większej ilości pamięci RAM.

Innym ważnym aspektem tej interakcji jest to, że połączenie sprzętu i oprogramowania, a tym samym M1 Mac z macOS Big Sur, wymaga po prostu mniej pamięci RAM niż Intel Mac. To samo dotyczy iPhone’a w porównaniu ze smartfonami z Androidem.

YouTuber Max Tech opublikował teraz wideo porównujące 8 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci RAM na M1 MacBook Pro. Między innymi widzimy różne testy porównawcze (Geekbench, Cinebench itp.). Największą różnicą między modelami był eksport 8K R3D RAW do 4K. Tutaj model 16 GB był wyraźnie przed nami. 32 GB Intel Mac i9 był tylko nieznacznie przed 16 GB M1 MacBook Pro. W dalszych testach model 16 GB tylko nieznacznie wyprzedzał wariant 8 GB. Dopłata od 8 GB do 16 GB za M1 MacBook Pro wynosi obecnie  1 000,00 zł. Każdy musi sam zdecydować, czy faktycznie potrzebuje 16 GB i czy jest to warte dopłaty.

Nie oznacza to, że M1-Mac nie ma możliwości np. dostępne jest 32 GB pamięci RAM, ale powinno to mieć wpływ tylko na niewielu użytkowników. Przypominamy, że nowe komputery Mac M1 są modelami podstawowymi i radzą sobie lepiej niż dobrze w pierwszych testach porównawczych. Z nadchodzącym 16-calowym MacBookiem Pro z Apple Silicon (chip M1X?), Możemy sobie wyobrazić, że Apple pozwoli na co najmniej 32 GB RAM.

MacBook Pro z chipem M1: Wideo porównuje wydajność modeli 8 GB i 16 GB

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej