MacBooka Air M2 wyniki benchmarku

przez Eryk

Podczas WWDC 2022 Apple zaprezentowało nowe macBook Pro i MacBook Air, dwa modele laptopów oparte na nowym układzie M2. Szybko pojawiły się przypuszczenia, że MacBook Air, dzięki całkowitemu przeprojektowaniu, będzie bardziej ekscytującym urządzeniem – pod warunkiem, że zaoferuje taką samą wydajność jak model Pro. Pierwszy benchmark potwierdza teraz, że Apple stosuje w MacBooku Air pełny procesor M2, który jest taktowany maksymalnie 3,5 GHz, podobnie jak w modelu Pro.

MacBooka Air M2

Wydajność MacBooka Air 2022

W wyniku Geekbench 5 odkrytym przez użytkownika Twittera „Mr. Macintosh„, MacBook Air z układem M2 i 16 GB pamięci RAM uzyskał wynik jednordzeniowy 1 899 i wielordzeniowy 8 965. Wyniki te są zbliżone do wyników 13-calowego MacBooka Pro z układem M2, co potwierdza, że notebooki te wypadają w testach syntetycznych praktycznie identycznie, jak to miało miejsce w przypadku modeli M1.

Choć układ M2 w MacBooku Air i MacBooku Pro wypada równie dobrze w testach Geekbench, MacBook Pro może lepiej radzić sobie w realnym świecie pod długotrwałym, wymagającym obciążeniem, ponieważ w przeciwieństwie do MacBooka Air ma wentylator. Dzięki temu system pozostaje chłodny podczas długotrwałych obciążeń, więc nie trzeba obniżać częstotliwości taktowania procesora, aby uniknąć przegrzania.

MacBook Air poprzedniej generacji z układem M1 uzyskał średni wynik dla pojedynczego rdzenia na poziomie 1 706 i średni wynik dla wielu rdzeni na poziomie 7 420, co oznacza, że MacBook Air M2 oferuje nawet o 20 procent szybszą wydajność wielordzeniową w porównaniu z modelem M1.

MacBooka Air M2

Wynik potwierdza również, że MacBook Air M2 przewyższa bazowy model Mac Pro Tower z 8-rdzeniowym procesorem Intel Xeon W. Choć nie jest to bezpośrednie porównanie, to jednak stanowi dowód na imponującą wydajność układów Apple Silicon w tańszych komputerach Mac.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej