macOS 12.2 drenuje baterię MacBooka

przez Eryk

macOS Monterey 12.2 ma dopiero kilka dni, ale niestety rośnie liczba doniesień o wyczerpujących się bateriach MacBooków w ciągu nocy.

macOS 12.2 drenuje baterię MacBooka

macOS 12.2 drenuje baterię MacBooka

W macOS 12.2, pojawił się błąd, który powoduje, że niektórym użytkownikom wyczerpuje się bateria. Najwyraźniej są problemy z trybem uśpienia, który nie działa z podłączonymi urządzeniami Bluetooth. Według raportu Macrumors, na Twitterze i na licznych forach pojawiły się doniesienia o zużyciu baterii we wspomnianym trybie uśpienia.

Najbardziej prawdopodobna przyczyna: Mac pozwala akcesorium na częste wybudzanie się. Oczywiście nie jest to zgodne z intencjami wynalazcy i widać to także w plikach dziennika: DarkWake from Deep Idle” jest tam wymieniany wyjątkowo często.

Nadmierne zużycie baterii w MacBooku

Nie wiadomo, jak wielu użytkowników dotknęło to zjawisko. Jest to jednak tak rażące, że zaniepokojeni użytkownicy donoszą, że stan baterii ich komputerów spadł z 100 do 0 procent w ciągu jednej nocy. Jest to szczególnie denerwujące, jeśli następnego dnia rano potrzebujesz swojego sprzętu natychmiast.

Dopóki Apple nie rozwiąże tego problemu, osoby dotknięte tym problemem powinny po prostu wyłączyć Bluetooth przed zamknięciem komputera Mac, gdy nie jest on używany, wtedy nic się nie stanie.

Macbook stan baterii

Nie wiadomo, czy Apple pracuje już nad rozwiązaniem tego problemu. Tuż przed weekendem ukazała się pierwsza beta macOS 12.3. Jeśli odważni czytelnicy już ją zainstalowali, byłoby wspaniale usłyszeć, czy tryb Bluetooth budzi Maca także wtedy, gdy powinien być uśpiony.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej