macOS 13 „Mammoth”, czy tak będzie się zwał system operacyjny macOS ?

przez Eryk
0 komentarzy

Przyszłoroczny macOS może nosić nazwę „Mammoth”; Apple niedawno odnowiło prawa do znaku towarowego o tej nazwie. Po raz kolejny pojawiłoby się odniesienie do Kalifornii, ojczystego stanu Apple’a; od lat wersje systemu macOS odnoszą się do miejsc w tym stanie USA.

A szanse na to, że nadchodzący macOS 13 będzie nosił nazwę „Mammoth” są całkiem spore. Firma Apple niedawno odnowiła prawa do znaku towarowego z tym oznaczeniem w kategorii komputerowych systemów operacyjnych, zgodnie z odpowiednimi dokumentami złożonymi w dniu 16 listopada.

macOS 13 "Mammoth", czy tak będzie się zwał system operacyjny macOS ?
iXimus / Pixabay

macOS 13 „Mammoth” nowy system operacyjny macOS

„Mammoth” jest tu prawdopodobnie odniesieniem do Mammoth Lakes, znanego i popularnego kalifornijskiego ośrodka narciarskiego. Prawa do nazwy są obecnie zarządzane przez Yosemite Research LLC, co w przeszłości często miało miejsce, na przykład w okresie poprzedzającym wydanie macOS Yosemite.

Prawa do nazewnictwa są następnie przekazywane firmie Apple, jak tylko oficjalnie ogłosi ona nowy system.Prawdopodobieństwo, że ta prognoza nazwy jest poprawna jest dość wysokie; w tym roku nazwa Monterey już latem pojawiła się jako prawdopodobny kandydat dla macOS 12 na podstawie podobnych dokumentów dotyczących tej nazwy.


Nie wiadomo, jak długo Apple będzie kontynuował nazywanie swoich wersji systemu po kalifornijskich miejscach lub punktach orientacyjnych. Wcześniejsza faza drapieżnych kotów również trwała wiele lat.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej