macOS 13 umożliwi przechowywanie danych z Time Machine w iCloud Drive

przez Eryk

Do konferencji WWDC pozostało już tylko kilka dni – dlatego młyn plotek ruszył pełną parą. Jedna ciekawa plotka dotyczy kopii zapasowych Time Machine.

Według nowej plotki firma Apple pracuje nad stworzeniem Time Machine opartego na iCloud dla systemu macOS 13. Ponadto w końcu znów pracują nad nowym sprzętem AirPort. Przyjrzeliśmy się bliżej tym pogłoskom.

macOS 13

macOS 13 umożliwi przechowywanie danych z Time Machine w iCloud Drive

Już za kilka dni, na tegorocznej konferencji dla deweloperów WWDC, firma Apple zaprezentuje przedpremierowo system macOS 13 – to już pewne. Nadal jednak nie wiadomo, jakie innowacje wprowadzi ta wersja systemu operacyjnego. Pojawiają się jednak ciekawe plotki.

Uproszczone kopie zapasowe Time Machine

Leaker Majin Bu donosi na Twitterze, że Apple pracuje nad funkcją Time Machine, o której z pewnością marzyło wielu użytkowników: integracją z iCloud. Można to sobie wyobrazić w taki sposób, że iCloud jest traktowany jak dysk zewnętrzny, na którym można przechowywać kopie zapasowe i uzyskiwać do nich dostęp.

Warunkiem koniecznym byłoby posiadanie odpowiednio dużej przestrzeni dyskowej w usłudze iCloud, ale to nie jest już problemem nawet w firmie Apple i można ją rozszerzyć na potrzeby takiej funkcji tworzenia kopii zapasowych. Obecnie w usłudze iCloud+ można zarezerwować maksymalnie 2 TB miejsca na dysku.

W przeciwieństwie do iPhone’a, iPada czy zegarka AppleWatch, komputer Mac nie umożliwia obecnie tworzenia kopii zapasowych, które są automatycznie zapisywane w iCloud. Będzie to jednak szczególnie pomocne dla tych użytkowników komputerów Mac, którzy nie chcą poświęcać dużo czasu na zakup dodatkowego sprzętu i konfigurację kopii zapasowych.

Ale to nie jedyna plotka, którą Majin Bu właśnie rozprzestrzenia. Z jego tweeta wynika, że firma Apple chce zaprezentować nowy sprzęt AirPort w listopadzie. Byłoby to interesujące, ponieważ w ostatnich latach pojawiały się plotki i przecieki na ten temat.

W 2018 r. firma Apple wycofała z rynku ostatni sprzęt AirPort. Kilka dni temu opublikowano dokumenty FCC złożone przez firmę Apple, w których zarejestrowano nieznane jeszcze urządzenie o nazwie „A2657”. Ma to być rodzaj karty sieciowej.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej