macOS 13 Ventura Beta 11

przez Eryk

To może być jeden z najdłuższych beta testów w historii Apple: Obecnie udostępniono deweloperom system macOS 13 Ventura Beta 11.

macOS 13 Ventura Beta 11

macOS 13 Ventura Beta 11

Chcesz wiedzieć, jak wygląda macOS Ventura? Następnie pobierz wersję beta 11 nowego systemu operacyjnego Apple, która właśnie została udostępniona.

Według serwisu Macrumors, beta 11 nie oferuje żadnych nowych funkcji, ale oferuje zwykłe optymalizacje wydajności.

Jedną z charakterystycznych cech macOS 13 Ventura jest możliwość wykorzystania iPhone’a jako kamery internetowej na komputerze Mac. Jeśli użyjesz iPhone’a z ultraszerokokątnym obiektywem, możesz nawet filmować i transmitować powierzchnię pulpitu obok komputera Mac. W ten sposób można filmować notatki lub małe przedmioty bez konieczności zmiany pozycji iPhone’a.

Aplikacja Poczta oferuje ulepszone wyszukiwanie i funkcje, takie jak wysyłanie z opóźnieniem i „odzyskiwanie” wiadomości e-mail, które są sztucznie opóźnione.

Biblioteka zdjęć iCloud umożliwia udostępnianie zdjęć maksymalnie pięciu innym osobom, na przykład w celu łączenia zdjęć członków rodziny.

Rozmowy FaceTime można teraz przenosić z jednego urządzenia na drugie bez konieczności rozłączania się.

MacOS Ventura może być zainstalowany na następujących komputerach Mac

Prawie każda nowa generacja oprogramowania sprawia, że starsze urządzenia wypadają z obiegu aktualizacji. Apple nie robi wyjątków dla macOS Ventura, więc niektóre starsze modele nie są już wspierane. Ponadto kompatybilne są następujące komputery Mac:

iMac – koniec 2017 r. i nowsze
iMac Pro – 2017
MacBook Air – 2018 i nowsze
MacBook Pro – 2017 i nowsze
Mac Pro – 2019 i nowsze
Mac mini – 2018 i nowsze
MacBook – 2017 i nowsze
Mac Studio – 2022

Co sądzisz o betach? Czy instalujesz je, czy wolisz poczekać na ostateczne wersje?

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej