MacOS 13 Ventura – trzecia beta dla deweloperów

przez Eryk

Apple udostępniło dziś trzecią betę macOS 13 Ventura, wersji nowej generacji systemu operacyjnego dla komputerów Mac, która zostanie wprowadzona na rynek jesienią tego roku. Trzecia beta pojawia się dwa tygodnie po tym, jak Apple udostępniło deweloperom drugą betę.

MacOS 13 Ventura

MacOS 13 Ventura – trzecia beta dla deweloperów

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać betę poprzez Apple Developer Center, a po zainstalowaniu odpowiedniego profilu, bety będą dostępne poprzez mechanizm Software Update w Preferencjach systemowych.

macOS Ventura wprowadza Stage Manager, nową funkcję, która pozwala użytkownikom Maca skupić się na zadaniu, jednocześnie trzymając w gotowości inne aplikacje, co ułatwia przełączanie się między zadaniami. W aktualizacji dodano Continuity Camera, która ma pozwolić na używanie iPhone’a jako kamery internetowej dla Maca. Obsługuje ona Center Stage, Desk View (do pokazywania biurka) i Studio Light.

W FaceTime dostępna jest teraz funkcja Handoff, dzięki której można dowolnie przenosić rozmowy między iPhone’em, iPadem i komputerem Mac, a Wiadomości obsługują funkcje oznaczania iMessage jako nieprzeczytanej, niewysyłania iMessage oraz oznaczania jako nieprzeczytanej. SharePlay działa teraz także w aplikacji Wiadomości.

Aplikacja Mail obsługuje planowanie i cofanie wiadomości e-mail w czasie do 10 sekund po ich wysłaniu, a na Macu dostępne są teraz aplikacje Pogoda i Zegar. Preferencje systemowe zostały przemianowane na Ustawienia systemowe, a ich wygląd przypomina iOS.

Safari obsługuje Shared Tab Groups, a Apple pracuje nad Passkeys, poświadczeniem nowej generacji, które zastąpi hasło. Są aktualizacje Spotlight, Photo Library ma nowe funkcje, a Metal 3 jest zawarty w macOS Ventura dla lepszej grafiki w grach.

Dla wszystkich nowości w macOS Ventura, mamy dedykowany roundup, który przechodzi przez wszystkie funkcje. macOS Ventura jest w tej chwili ograniczony do deweloperów, ale Apple planuje udostępnić publiczną betę w lipcu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej