macOS Big Sur 11.0.1 Release Candidate

przez Eryk
0 komentarzy

Firma Apple udostępniła programistom macOS Big Sur 11.0.1 do celów testowych, a nowa wersja beta pojawila się tydzień po wydaniu pierwszej wersji beta systemu macOS Big Sur 11.0.1. macOS Big Sur nie doczekał się jeszcze publicznej wersji, a wersja beta 11.0.1 zastępuje serię beta macOS Big Sur 11.

Wersję beta systemu macOS Big Sur można pobrać z Apple Developer Center, a po zainstalowaniu odpowiedniego profilu kolejne wersje beta będą dostępne za pośrednictwem mechanizmu aktualizacji oprogramowania w Preferencjach systemowych.

macOS Big Sur wprowadza odświeżony projekt do systemu operacyjnego Mac, zmieniając cały wygląd, od krzywizny narożników okien, przez ikony doku, po dźwięki systemowe. Wszystko ma lżejszy i nowocześniejszy wygląd. Dostępne jest nowe, konfigurowalne Centrum sterowania, które odzwierciedla Centrum sterowania na urządzeniach z systemem iOS, dzięki czemu kluczowe elementy sterujące systemu są na wyciągnięcie ręki.

Centrum powiadomień zostało przeprojektowane i zawiera widżety w stylu iOS, które są dostępne w wielu rozmiarach, a także więcej interaktywnych powiadomień, które są teraz pogrupowane według aplikacji, aby łatwiej było zobaczyć, co się dzieje. Safari jest szybsze i bardziej energooszczędne, a ponadto dostępna jest nowa strona startowa, którą można dostosować za pomocą tapet i sekcji obejmujących listę czytelniczą i karty iCloud, dzięki czemu Safari jest lepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.