macOS Big Sur 11.2 RC3 dla programistów i testerów wersji beta

przez Eryk

macOS Big Sur 11.2 Release Candidate 3 zostalo wypuszczone w dzisiejszą noc. Podczas gdy iOS 14.4, iPadOS 14.4, tvOS 14.4 i watchOS 7.3 zostały już wydane w ostatecznej wersji, macOS Big Sur 11.2 jest nadal w fazie beta.

zdjecie: apple

macOS Big Sur 11.2 RC3 już dostępny

MacOS Big Sur 11.2 RC3 jest już dostępny na serwerach Apple. Zarówno zarejestrowani programiści, jak i uczestnicy programu Apple Beta mają możliwość pobrania i zainstalowania nowej wersji wstępnej. Zwykle kandydat do wydania jest ostatnią wersją przed ostatecznym wydaniem. Jednak w przypadku macOS Big Sur Apple opublikował również Release Candidate 2, a teraz Release Candidate 3.


MacOS Big Sur‌ 11.2 poprawia niezawodność Bluetooth i rozwiązuje następujące problemy:

Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2 poprawia niezawodność Bluetooth i zawiera poprawki błędów, które mogły powodować następujące problemy:

  • wyświetlanie czarnego ekranu na monitorach zewnętrznych podłączonych do Maca mini (M1, z 2020 roku) przy użyciu przejściówki z HDMI na DVI;
  • utrata edycji zdjęć w formacie Apple ProRAW dokonanych w aplikacji Zdjęcia;
  • wyłączanie iCloud Drive po wyłączeniu opcji przechowywania folderów Biurko i Dokumenty na iCloud Drive;
  • brak dostępu do preferencji systemowych mimo podania hasła administratora;
  • brak możliwości wyświetlenia panelu emoji i symboli przez naciśnięcie klawisza globu.

Dostępność niektórych funkcji może zależeć od regionu lub modelu urządzenia Apple.
Więcej szczegółowych informacji na temat tego uaktualnienia można znaleźć pod adresem https://support.apple.com/kb/HT211896.
Szczegółowe informacje na temat zawartości tego uaktualnienia związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod adresem https://support.apple.com/kb/HT201222.

Nie wiadomo oficjalnie, dlaczego Apple zdecydował się na taką drogę lub był zmuszony zapewnić nowe RC. W każdym razie Apple znajdzie błędy lub problemy z bezpieczeństwem w systemie, które należy wyeliminować przed ostatecznym wydaniem.

Nie wiadomo, czy ostateczne wydanie macOS Big Sur 11.2 nastąpi przed weekendem – czy dopiero w nadchodzącym tygodniu. Tak czy inaczej, oczekuje sie oficjalnej wersji juz na dniach.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej