macOS Big Sur 11.2 Release Candidate

przez Eryk
0 komentarzy

macOS Big Sur 11.2 jest już dostepne. Po tym, jak Apple opublikował wczoraj wieczorem kandydata do wydania dla iOS 14.4, iPadOS 14.4, tvOS 14.4 i watchOS 7.3.

macOS Big Sur 11.2 jest już dostepne

Firma Apple opublikowała kandydata do wydania systemu macOS Big Sur 11.2. Zarówno zarejestrowani programiści, jak i uczestnicy programu beta Apple mają teraz możliwość pobrania i zainstalowania prawdopodobnie ostatniej wstępnej wersji systemu macOS Big Sur 11.2.

Wraz z nadchodzącą aktualizacją do macOS Big Sur 11.2 Apple zajmuje się różnymi błędami, poprawiając wydajność systemu i wdrażając nowe funkcje. W uwagach do wydania Apple sformułował następująco

macOS Big Sur 11.2 poprawia niezawodność Bluetooth i rozwiązuje następujące problemy:

macOS Big Sur‌ 11.2 poprawia niezawodność Bluetooth i rozwiązuje następujące problemy:

  • Zewnętrzne wyświetlacze mogą wyświetlać czarny ekran po podłączeniu do komputera Mac mini (M1, 2020) za pomocą konwertera HDMI na DVI
  • Edycje zdjęć Apple ProRAW w aplikacji Zdjęcia mogą nie zostać zapisane
  • iCloud Drive mógł się wyłączyć po wyłączeniu opcji ‌iCloud Drive‌ Desktop & Documents Folders
  • Preferencje systemowe mogą się nie odblokować po wprowadzeniu hasła administratora
  • Klawisz kuli ziemskiej może nie wyświetlać okienka Emoji i symbole po naciśnięciu

W systemie macOS Big Sur‌ 11.2 została również usunięta funkcja, której aplikacje Apple mogłyby używać do ominięcia zapór sieciowych innych firm, narzędzi bezpieczeństwa i aplikacji VPN. ‌MacOS Big Sur 11.0 zawierał ContentFilterExclusionList, który mogą obsługiwać aplikacje Apple, takie jak App Store, Mapy, iCloud i inne aplikacje zapory ogniowej i VPN innych firm. Te aplikacje nie były w stanie filtrować ani sprawdzać ruchu dla wbudowanych aplikacji Apple. Ta funkcja została usunięta w OSmacOS Big Sur 11.2.

Po wydaniu MacOS Big Sur 11.2 aplikacje Apple będą kompatybilne z aplikacjami VPN i nie będą już mogły ominąć zapór ogniowych i innych narzędzi bezpieczeństwa.

Nie powinno więc zająć dużo czasu, zanim Apple opublikuje ostateczną wersję systemu macOS Big Sur 11.2 and Co.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej